Przejęta przez Carwow firma Autovia była właścicielem kilku znanych wśród miłośników motoryzacji tytułów branżowych. Transakcja ma zapewnić producentom samochodów i partnerom dealerskim Carwow Group dostęp do unikalnej publiczności. false
© Carwow Carwow, internetowa platforma sprzedaży samochodów, ogłosiła przejęcie firmy Autovia, wydawcy kilku znanych wśród miłośników motoryzacji tytułów: Auto Express, Carbuyer, evo i DrivingElectric. Jak podkreśla na swojej stronie internetowej Carwow, każdego miesiąca Autovia docierała dzięki nim do ponad 15 milionów właścicieli, nabywców i entuzjastów samochodów. W portfolio Autovii jest także coroczne badanie satysfakcji pod nazwą Driver Power.
- Jako czołowy wydawca treści motoryzacyjnych, Autovia oferuje partnerom motoryzacyjnym innowacyjne rozwiązania dotyczące reklamy, a to przejęcie znacznie zwiększy zasięg i możliwości Carwow w zakresie kupujących i sprzedających samochody na rynku w Wielkiej Brytanii – możemy przeczytać na stronie Carwow.
Według tej firmy, w połączeniu z – jak to określono – czołowymi na świecie treściami Carwow, w tym kanałem YouTube, który wygenerował ponad 1,1 miliarda wyświetleń wideo w 2023 roku, przejęcie znacznie rozszerza zasięg odbiorców Carwow.
- Zwiększy to możliwości reklamowe i e-commerce Carwow dla producentów samochodów i partnerów dealerskich. Transakcja stwarza również nowe możliwości włączenia oferty e-commerce Carwow do sprzedaży nowych i używanych samochodów w tytułach Autovii, a także dla kierowców, którzy chcą sprzedać swoje stare samochody – wyliczają przedstawiciele Carwow.
Od 2011 roku za pomocą platformy Carwow ponad 2,5 milionom ludzi znalazło, kupiło lub sprzedało samochód on-line w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hiszpanii. Jeden na 10 wszystkich nowych samochodów zarejestrowanych prywatnie w Wielkiej Brytanii jest kupowany za pośrednictwem strony internetowej Carwow. Platforma internetowa umożliwiła także (począwszy od 2021 roku) brytyjskim kierowcom sprzedaż, współpracującym z portalem dealerom, ponad 122 000 używanych samochodów, o łącznej wartości ponad 1,6 miliarda funtów.
Oprac. Paweł Janas