
Leasing wchodzi w erę cyfrową – umowy można już zawierać zdalnie
Od 13 lipca leasing można zawierać bez papieru, podpisu kwalifikowanego i wizyty w biurze. To rewolucyjna zmiana, która otwiera drogę do pełnej cyfryzacji branży.
1 min
Z opublikowanych przez Eurostat danych w sierpniu br. wynika, że Polacy jeżdżą najstarszymi samochodami w Europie, ponieważ aż 41,3 proc. z nich ma ponad 20 lat. W naszym kraju 37,1 proc. stanowią samochody w wieku 10-20 lat, a tylko niecałe 5 proc. to auta mające maksymalnie dwa lata.
Na tym tle inaczej prezentuje się rynek używanych samochodów. Z danych AAA AUTO wynika, że w październiku br. najwięcej ofert sprzedaży dotyczyło aut w wieku 4 lat – 12 009, których mediana ceny wyniosła 85 900 zł, a mediana przebiegu 84 363 km. Tuż za nimi znalazły się samochody w wieku 5 lat – 11 751 ofert oraz auta 6-letnie – 10 735 ofert. Natomiast aut 20-letnich oferowanych do sprzedaży było tylko 4 879.
Według raportu AAA Auto najczęściej oferowane do sprzedaży samochody używane w wieku 4 lat, w październiku 2023 roku to: Skoda Octavia, Toyota Corolla, Volkswagen Golf, Opel Astra, Volkswagen Passat, Skoda Superb, Ford Focus, Skoda Fabia, BMW serii 3 oraz Renault Megane.
Od 13 lipca leasing można zawierać bez papieru, podpisu kwalifikowanego i wizyty w biurze. To rewolucyjna zmiana, która otwiera drogę do pełnej cyfryzacji branży.
Klienci Arval Service Lease Polska zyskają dostęp do rozszerzonego pakietu usług assistance w Polsce i Europie dzięki współpracy z ARC Europe Polska.
Choć przemysł samochodowy pozostaje jednym z filarów europejskiej gospodarki, nadchodzące lata przyniosą radykalne zmiany. Transformacja w stronę elektromobilności to nie tylko wyścig z czasem i konkurencją, ale również wyzwanie finansowe, infrastrukturalne i społeczne. Raport Centrum Studiów nad Polityką Europejską (CEPS) ujawnia, jak wiele jeszcze brakuje, by Europa rzeczywiście zdominowała epokę zeroemisyjnej mobilności.
Powiązane publikacje na podstawie kategorii i tagów