#1Zmarł Redaktor Andrzej Martynkin
Był legendą dziennikarstwa nie tylko sportowego czy motoryzacyjnego, ale po prostu - Dziennikarstwa.

Piotr Mieszkowski
1 min
Autobusy marki NesoBus, które zamówiły Chełmskie Linie Autobusowe, wytwarzane są w Świdniku, przez polską spółkę z Grupy Polsat Plus - PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy. Pojazdy te tankowane będą przy użyciu mobilnej stacji przy ul. Chemicznej w Chełmie. Paliwo wodorowe dostarcza firma PAK-PCE. Produkcja zielonego wodoru do napędu pojazdów odbywa się w elektrolizerni w Koninie.

Krok po kroku zmieniamy komunikację miejską w Chełmie. Obecnie jest ona bezpłatna, a niebawem, dzięki nowej flocie, będzie także bardzo nowoczesnapowiedział Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

To, co mnie cieszy, kiedy dostarczamy autobusy do kolejnych miast, to fakt, iż perspektywiczna postawa władz miast powoduje, że coraz szybciej przechodzimy na zeromisyjny, przyjazny środowisku i mieszkańcom transport dodał Maciej Nietopiel, prezes zarządu PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy, Grupa Polsat Plus
Chełm nie jest pierwszym polskim miastem, które zdecydowało się na wodorowe NesoBus-y od Grupy Polsat Plus. Fabryka w Świdniku dostarczyła już 20 autobusów wodorowych do Rybnika, 10 sztuk trafiło na ulice Gdańska i 5 sztuk do Konina. Zakontraktowanych jest następne 50 autobusów, zaś miasta takie, jak m.in. Warszawa, Lublin, Szczecin, czy Wrocław testowały bądź testują NesoBus-y.
#1Był legendą dziennikarstwa nie tylko sportowego czy motoryzacyjnego, ale po prostu - Dziennikarstwa.
#2Fabryka Volkswagen Poznań we Wrześni osiągnęła kolejny kamień milowy. Z linii produkcyjnej zjechał właśnie 600-tysięczny egzemplarz modelu Crafter. Jubileuszowym pojazdem został Grand California Dune – specjalna wersja kampera, która trafi do klienta w Niemczech.
#3Grupa Volkswagen przedstawiła nową strategię rozwoju do 2030 roku. Podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy prezes koncernu, Oliver Blume, zapowiedział działania mające zwiększyć konkurencyjność firmy, poprawić rentowność oraz dostosować organizację do zmieniających się warunków rynkowych.
Powiązane publikacje na podstawie kategorii i tagów









