#1Zmarł Redaktor Andrzej Martynkin
Był legendą dziennikarstwa nie tylko sportowego czy motoryzacyjnego, ale po prostu - Dziennikarstwa.

Piotr Mieszkowski
2 min

Tradycyjnie końcówka roku oznacza wzmożony ruch w salonach samochodowych. Dealerzy uruchamiają wyprzedaże roczników, a instytucje finansowe kuszą przedsiębiorców specjalnymi ofertami. Do gry włącza się także EFL, który rusza z kampanią „Najlepsze finansowanie z miłości do aut".
Z badania wynika, że firmy rzadko ograniczają się do zakupu jednego auta. Tylko 30 proc. planuje pojedynczy zakup, a niemal 40 proc. myśli o uzupełnieniu floty o 2–5 samochodów. Co piąty przedsiębiorca rozważa nawet nabycie od 6 do 20 aut.
Ponad 6 na 10 badanych wskazuje leasing jako główne źródło finansowania samochodów. Własne środki planuje przeznaczyć 32 proc. firm, kredyt wybiera 16 proc., a wynajem – 11 proc. Najczęściej po leasing sięgają duże i średnie firmy (odpowiednio 73 proc. i 66 proc.), natomiast mikroprzedsiębiorstwa chętniej niż inni płacą gotówką (42 proc.).
W ramach kampanii EFL oferuje tzw. „turbo finansowanie”, obejmujące leasing, pożyczkę i wynajem z szybkim procesem decyzji kredytowej – nawet do 500 tys. zł „od ręki”. Oferta przewiduje także m.in. darmową rejestrację, osobistego opiekuna oraz wsparcie w przypadku kolizji.
Badanie zostało przeprowadzone w sierpniu 2025 r. na Ogólnopolskim Panelu Badawczym Ariadna, na próbie 509 osób decyzyjnych w sprawie zakupu samochodów firmowych.
#1Był legendą dziennikarstwa nie tylko sportowego czy motoryzacyjnego, ale po prostu - Dziennikarstwa.
#2Fabryka Volkswagen Poznań we Wrześni osiągnęła kolejny kamień milowy. Z linii produkcyjnej zjechał właśnie 600-tysięczny egzemplarz modelu Crafter. Jubileuszowym pojazdem został Grand California Dune – specjalna wersja kampera, która trafi do klienta w Niemczech.
#3Grupa Volkswagen przedstawiła nową strategię rozwoju do 2030 roku. Podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy prezes koncernu, Oliver Blume, zapowiedział działania mające zwiększyć konkurencyjność firmy, poprawić rentowność oraz dostosować organizację do zmieniających się warunków rynkowych.
Powiązane publikacje na podstawie kategorii i tagów









