1. Samar.plSamar.pl
  2. Wiadomości Wiadomości
  3. Marek Kisz nowym dyrektorem marki Peugeot w Polsce
Wiadomości

Marek Kisz nowym dyrektorem marki Peugeot w Polsce

2 min

Stanowisko dyrektora marki Peugeot w Polsce 1 czerwca objął Marek Kisz, doświadczony menedżer związany z branżą motoryzacyjną od blisko trzech dekad. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Gałaszkiewicza, który zdecydował się kontynuować karierę poza strukturami Stellantis Polska.
Zobacz także ElectroMobility Poland powołuje nowego wiceprezesa Paweł Burdajewicz nowym dyrektorem marki Nissan w Astara Polska Volkswagen Poznań z nowym prezesem. Richard Slovak zastąpi Stefanie Hegels
false ©Stellantis Polska
© Stellantis Polska

Marek Kisz posiada bogate doświadczenie w obszarach sprzedaży, marketingu oraz zarządzania operacyjnego. Karierę rozpoczął w 1997 roku w Fiat Auto Poland, gdzie pracował w działach sprzedaży i marketingu. W kolejnych latach odpowiadał m.in. za rozwój segmentu samochodów dostawczych, kierował marketingiem marek Fiat i Lancia oraz zarządzał sprzedażą i rozwojem sieci dealerskiej.

W 2012 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego Fiat Chrysler Automobiles na rynkach Czech i Słowacji, a następnie kierował działalnością Fiat Chrysler Poland. W swojej karierze pełnił także funkcje kierownicze w strukturach FCA w Niemczech i Austrii, odpowiadając za rozwój biznesu i realizację strategii sprzedażowych. Przed objęciem stanowiska w Peugeot Polska Marek Kisz pracował w centrali Stellantis w Paryżu, gdzie odpowiadał za działalność marki Citroën na wybranych rynkach europejskich. Od 2023 roku kierował segmentem premium w Polsce, nadzorując rozwój marek Alfa Romeo i DS Automobiles.

Jestem przekonany, że doświadczenie Marka oraz jego kompetencje w obszarach sprzedaży, marketingu i zarządzania biznesem będą ważnym wsparciem dla dalszego rozwoju marki Peugeot i wzmacniania jej pozycji na polskim rynku powiedział Wojciech Tomaszkiewicz, dyrektor generalny Stellantis Polska.

Nowy dyrektor to absolwent Wyższej Szkoły Biznesu, National Louis University w Nowym Sączu i Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył rtakże studia podyplomowe w SGH w Warszawie.

oprac. PM, źródło: Stellantis Polska

Tagi

Udostępnij

Następne publikacje

Powiązane publikacje na podstawie kategorii i tagów