1. Samar.plSamar.pl
  2. Rynek w liczbach Rynek w liczbach
  3. Park elektrycznych autobusów - sierpień 2025
Rynek w liczbach

Park elektrycznych autobusów - sierpień 2025

Autor: Michał Hadyś

Michał Hadyś

1 min

Trudno nie zauważyć, że elektrycznych autobusów w Polsce jest coraz więcej. Choć ich udział w parku jest niewielki, to przyrosty rejestracji w ostatnich latach mają dwucyfrowe tempo. Przedstawiamy raport o stanie parku elektrycznych autobusów na koniec sierpnia 2025 roku.
Zobacz inne wydania Park elektrycznych autobusów - lipiec 2025 Park elektrycznych autobusów - czerwiec 2025 Park elektrycznych autobusów - maj 2025 Park elektrycznych autobusów - kwiecień 2025 Park elektrycznych autobusów - marzec 2025 Park elektrycznych autobusów - luty 2025

Według najnowszych danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, uwzględniających wyrejestrowania, w ostatnim dniu sierpnia 2025 roku w Polsce zarejestrowanych było 1 515 elektrycznych autobusów. To oznacza ponad 14-procentowy wzrost na przestrzeni roku. W lipcu 2025 roku park zwiększył się o 27 egzemplarzy, większość w województwach mazowieckim (+7 szt.) i lubelskim (+6 szt.).

Rejestracje nowych autobusów w sierpniu 2025 roku
Park wtyczkowozów - sierpień 2025 roku
Park elektrycznych aut dostawczych - sierpień 2025
Park elektrycznych jednośladów - sierpień 2025

Brak dostępu do płatnych publikacji

Brak dostępu do płatnych publikacji

Skontaktuj się z nami, aby wykupić dostęp do Samar+ (dawniej Strefa biznesu)

Autor

Tagi

Udostępnij

Następne publikacje

Powiązane publikacje na podstawie kategorii i tagów