1. Samar.plSamar.pl
  2. Wywiady i komentarze Wywiady i komentarze
  3. Rynek paliw w Polsce: stabilizacja pod presją geopolityki
Komentarze ekspertów

Rynek paliw w Polsce: stabilizacja pod presją geopolityki

3 min

Marcin Wawrzkiewicz, Country Manager Malcom Finance w Polsce: Pierwszy kwartał 2025 roku przyniósł umiarkowane zmiany cen paliw w Polsce, jednak dynamika na globalnym rynku ropy naftowej oraz zmienność kursu walutowego zwiastują możliwość istotnych przetasowań w kolejnych miesiącach. Prognozy na II kwartał wskazują na względną stabilizację cen, ale również podkreślają dużą niepewność związaną z czynnikami geopolitycznymi i decyzjami producentów ropy.
Zobacz także Nowe wyzwania dla producentów aut w obliczu zmian celnych Nie pojedziemy dalej z pustym bakiem Cła USA uderzają w europejską motoryzację – Polska też na celowniku

Globalne otoczenie rynkowe

Brak dostępu do płatnych publikacji

Skontaktuj się z nami, aby wykupić dostęp do Samar+ (dawniej Strefa biznesu)

Tagi

Udostępnij

Następne publikacje

Wsparcie dla zeroemisyjnych ciężarówek potrzebuje szerszej strategii#1
Przeczytaj

Wsparcie dla zeroemisyjnych ciężarówek potrzebuje szerszej strategii

Jacek Nowakowski, menadżer ds. Rozwoju Napędów Alternatywnych Iveco Poland: Zapowiedź uruchomienia przez NFOŚiGW programu wsparcia zakupu i leasingu pojazdów zeroemisyjnych kategorii N2 i N3 to ważny sygnał, że również sektor transportu ciężkiego zaczyna być objęty realną polityką transformacji energetycznej. Ale żeby ten program miał realny wpływ na rynek, musi być częścią szerszego i bardziej kompleksowego podejścia, obejmującego nie tylko zachęty inwestycyjne, lecz także długoterminowe uwarunkowania eksploatacyjne.

Nowe wyzwania dla producentów aut w obliczu zmian celnych#2
Przeczytaj

Nowe wyzwania dla producentów aut w obliczu zmian celnych

Sławomir Czajka, Partner w Dziale Doradztwa Podatkowego, Lider Zespołu Global Trade, EY Polska: W ostatnich miesiącach branża motoryzacyjna znalazła się w obliczu istotnych zmian, które mogą znacząco wpłynąć na koszty produkcji oraz strategię działania producentów – zarówno samochodów jak i części. Podwyżki ceł wymagają dokładnego przyjrzenia się rozliczeniom celnym oraz łańcuchom dostaw.

Powiązane publikacje na podstawie kategorii i tagów