/  /  / Cascada
Opel Cascada

Opel Cascada

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Cena128 300 zł - 149 500 zł (aktualizacja: 2019-07-01)
Emisja CO2164 g/km - 174 g/km
Żużycie paliwa7,2 L/100km - 7,6 L/100km
 
null
© Opel
null
Opel Cascada to następca modelu Astra Twin Top, który debiutował na rynku w 2006 roku. Nowy model ma o 71 mm większy rozstaw osi oraz szerszy rozstaw kół (przednich o 56 mm, tylnych o 70 mm). Co więcej, dzięki długości 4814 mm samochód ten w momencie debiutu jest najdłuższym modelem, w tym segmencie rynku. Producent podkreśla, że dzięki opływowym kształtom, Cascada nawiązuje swoją stylistyką do klasycznej i ponadczasowej elegancji samochodów Grandes Routieres z czasów ich świetności.

W przeciwieństwie do większości konkurentów, Opel postawił na miękki dach. W porównaniu ze sztywnym składanym dachem, zastosowany w Cascadzie miękki dach jest o 65% lżejszy i waży zaledwie około 50 kg. Elektro-hydrauliczny mechanizm uruchamiany za pośrednictwem przełącznika umieszczonego pomiędzy przednimi fotelami otwiera dach w ciągu 17 sekund przy prędkości nawet 50 km/h. Miękki dach, to większy bagażnik. Minimalna pojemność przy otwartym dachu to 280 litrów oraz 350 litrów, kiedy dach jest zamknięty. Aby można było zwiększyć dostępną pojemność lub aby możliwe było przewożenie szczególnie długich ładunków, model Cascada wyposażono w system FlexFold, który elektrycznie rozkłada i składa tylne siedzenia w proporcji 50:50. Ta funkcja jest rzadko dostępna w większości kabrioletów z twardym dachem.

W przypadku dachowania za tylnymi fotelami aktywowane zostają za pomocą ładunków pręty o dużej wytrzymałości. Ta funkcja działa również w przypadku poważniejszych kolizji (podczas detonacji poduszek powietrznych); jej zadaniem jest wówczas przygotowanie pojazdu do ewentualnych uderzeń wtórnych i możliwego w takich sytuacjach dachowania.

W momencie premiery rynkowej modelu paleta silników obejmuje do wyboru 3 jednostki benzynowe i 2 Diesle. Silniki te generują moc od 120 KM do 195 KM w silniku BiTurbo. Ważne miejsce w ofercie zajmuje 170-konny silnik benzynowy nowej generacji 1.6 SIDI Turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa i funkcją Start/Stop, który debiutuje w Cascadzie.

Cascada może być wyposażona w wiele nowinek technicznych. Obejmują one: system AFL+, czyli adaptacyjny układ oświetlenia przedniego z 11 funkcjami, drugą generację kamery Opel Eye wraz z nowymi, rozbudowanymi działaniami (zaawansowane funkcje rozpoznawania znaków drogowych oraz ostrzeżenia o opuszczeniu pasa ruchu, a także innowacyjne funkcje odległości od poprzedzającego samochodu oraz alarmu kolizyjnego), kamerę cofania, zaawansowaną funkcję asystenta parkowania, która ułatwia manewry parkowania, funkcję eliminacji martwego punktu, ergonomiczne fotele przednie, podgrzewaną kierownicę oraz asystenta ruszania pod górę.

Opel Cascada jest produkowany w Polsce w gliwickich zakładach Opla.
 

Cascada najczęściej porównywana z

BMW 2
BMW 2
BMW 4 F32/F33/F36
BMW 4
Fiat 124
Fiat 124
Ford Mustang
Ford Mustang
Mazda MX-5 IV
Mazda MX-5
MINI Cabrio
MINI Cabrio
Toyota GT 86
Toyota GT 86