/  /  / Adam
Opel Adam

Opel Adam

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Cena48 900 zł - 51 100 zł (aktualizacja: 2019-05-01)
Emisja CO2119 g/km - 129 g/km
Żużycie paliwa5,3 L/100km - 5,5 L/100km
 
Opel Adam
© Opel
Opel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel AdamOpel Adam
Opel Adam to nowa propozycja w segmencie mini. Nowy model wyróżnia się bogatą gamą kolorów, poziomów wyposażenia i detali wystroju wnętrza. Według Opla, nigdy wcześniej samochód z tego segmentu nie miał tak dużych możliwości personalizacji. Czteroosobowy samochód może być wyposażony w wiele elementów dostępnych wcześniej w wyższych segmentach rynku, m.in. w system wspomagania parkowania Advanced Park Assist, który automatycznie zaparkuje samochód na wolnym miejscu. System jest ponadto zawsze połączony z modułem wykrywania martwego punktu. Samochód może być ponadto wyposażony w  pokładowy system nawigacyjno-informacyjny IntelliLink, który umożliwia integrację ze smartfonami (pracującymi zarówno w systemie Android, jak i Apple iOS), który umożliwia korzystanie z aplikacji dostępnych w Internecie.

Nabywca auta może wybierać spośród szerokiej gamy kolorystyki nadwozia i trzech różnych kolorów dachu. Dodatkowo od decyzji klienta będzie zależał również kolor wnętrza, detale wykończenia oraz inne wyjątkowe rozwiązania stylistyczne, w tym podświetlana diodami LED podsufitka imitująca rozgwieżdżone niebo. W Polsce poza europejskimi wersjami Jam, Glam i Slam, w ofercie znalazła się także podstawowa odmiana o nazwie Adam z uboższym wyposażeniem seryjnym.

Miejski model będzie początkowo oferowany z trzema wydajnymi benzynowymi układami napędowymi do wyboru: 1,2-litrowym silnikiem o mocy 70 KM, 1,4-litrowym o mocy 87 KM oraz 1,4-litrowym silnikiem o mocy 100 KM. Wszystkie one są zintegrowane z pięciobiegową manualną przekładnią i mogą być opcjonalnie wyposażone w pakiet technologii ecoFlex, który dodatkowo zwiększy ich wydajność. Zawiera on system Start/Stop wyposażony w wysokowydajny akumulator AGM, wzmocniony rozrusznik, zoptymalizowany alternator i przełącznik "eco" umożliwiający włączenie lub wyłączenie systemu. Ponadto, pakiet obejmuje system Eco Drive Assistant monitorujący zużycie energii i wskazujący najkorzystniejszy moment zmiany biegu.

Firma Opel rozwinęła również mały silnik benzynowy nowej generacji, który zadebiutuje w modelu Adam w najbliższym czasie. Ta w całości wykonana z aluminium turbodoładowana jednostka zostanie wyposażona w bezpośredni wtrysk paliwa oraz technologie Start/Stop, zapewniające jeszcze wyższy poziom wydajności i lepsze osiągi.

Opel Adam jest produkowany tylko w niemieckich zakładach Eisenach w Turyngii. Jego głównym rynkowym rywalem jest Fiat 500 oraz VW UP!.


 

Adam najczęściej porównywany z

Fiat 500
Fiat 500
Hyundai i10 II
Hyundai i10
Opel Corsa V
Opel Corsa
Renault Clio IV
Renault Clio
Skoda Citigo
Skoda Citigo
Toyota Aygo II
Toyota Aygo
Volkswagen up!
Volkswagen up!