/  /  / F-Type
Jaguar F-Type

Jaguar F-Type

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Luksusowe
Cena285 900 zł - 772 400 zł (aktualizacja: 2019-05-24)
Emisja CO2163 g/km - 269 g/km
Żużycie paliwa7,2 L/100km - 11,3 L/100km
 
Jaguar F-Type
© Jaguar
Jaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-TypeJaguar F-Type
Jaguar F-Type to jeden z tych samochodów, które za sprawą atrakcyjnej stylistyki, już w momencie debiutu odniosły sukces. Wiele inspiracji podczas prac nad modelem dostarczył jego bezpośredni protoplasta E-Type (1961-1975), który w rankingu The Daily Telegraph został uznany za najpiękniejszy samochód w historii motoryzacji. Ważący nieco ponad tonę, wyznaczał wówczas standardy w segmencie samochodów sportowych zarówno w sferze designu, jak i osiągów.

F-Type prezentuje nowy, sportowy styl, na którym będą bazować przyszłe modele. Delikatne linie nadwozia są dyskretnie wzbogacone technologicznymi elementami, takimi jak aktywny tylny spojler czy wysuwane klamki drzwi. Wnętrze nowego Jaguara koncentruje się wokół kierowcy. Czerpiąc inspirację z kokpitów samolotów myśliwskich, przyciski są ergonomicznie pogrupowane według funkcji. Lotnicze inspiracje można znaleźć także w kształcie selektora Sportshift skrzyni biegów. Nowinką techniczną, są wysuwane nawiewy w górnej części deski rozdzielczej. Dach materiałowy składa się w ciągu zaledwie 12 sekund.

W ofercie dostępne będą trzy modele (F-Type, F-Type S oraz F-Type V8S) napędzane odpowiednio nowym silnikiem Jaguara 3,0-litrowym benzynowym V6 z doładowaniem w dwóch wersjach 340 KM i 380 KM oraz 5,0-litrowym benzynowym silnikiem V8 z doładowaniem oferującym aż 495 KM i 625 Nm. Wszystkie silniki współpracują z 8-biegową skrzynią biegów QuickShift, która może być sterowana za pomocą centralnie zamontowanego pokrętła Sportshift bądź manetek przy kierownicy.

Topowy model Jaguara F-Type V8S przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,3 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 300 km/h. Model F-Type S z 380-konnym silnikiem V6 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 275 km/h, natomiast Jaguar F-Type przyspiesza do "setki" w 5,3 sekundy i do elektronicznie ograniczonej prędkości maksymalnej wynoszącej 260 km/h.

Po premierze F­Type cabrio ukazał się jego sportowy kuzyn z twardym dachem, który miał premierę w Nowym Jorku w 2013r. Wersja Coupe jest sztywniejsza i lżejsza, aluminiowa konstrukcja waży zaledwie 1650 kg, co powoduje że jest lżejszy od Astona Martina Vantage(1700kg). Wymiary samochodu zostały dopasowane pod kątem jak najlepszych właściwości jezdnych. Długość 4470mm oraz szerokość typowa dla sportowych samochodów 1923. Przy projektowaniu środka ciężkości inżynierowie brali pod uwagę nawet takie elementy jak zbiornik płynu do spryskiwaczy który umieszczony został w bagażniku.
 

F-Type najczęściej porównywany z

Jaguar XJ
Jaguar XJ
Maserati GranCabrio
Maserati GranCabrio
Mercedes AMG GT R/C190/X290
Mercedes AMG GT
Mercedes SL R231
Mercedes SL
Nissan GT-R
Nissan GT-R
Porsche 718
Porsche 718
Porsche 911
Porsche 911