/  /  / Dokker Van
Dacia Dokker Van

Dacia Dokker Van

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / Furgonetki
Cena39 606 zł - 52 152 zł (aktualizacja: 2019-04-02)
Emisja CO2105 g/km - 140 g/km
Żużycie paliwa4,1 L/100km - 6,2 L/100km
 
null
© Dacia
null
Dokker to najnowszy model Dacii w segmencie lekkich samochodów dostawczych. Dzięki swoim wymiarom (długość: 4,36 m, szerokość: 1,75 m i wysokość: 1,81 m) Dacia Dokker Van może poszczycić się dużą pojemnością ładunkową wynoszącą 3,3 m3 oraz długością załadunku równą 1,9 m. Dokker Van jest w standardzie wyposażony w szerokie przesuwne drzwi boczne. Drugie drzwi są dostępne w opcji i znacznie ułatwiają one dostęp do części ładunkowej. Dwuskrzydłowe, asymetryczne drzwi tylne otwierają się pod kątem 90°. Posiadają specjalną blokadę, która uniemożliwia zatrzaśnięcie drzwi przez podmuch wiatru. Blokadę można w prosty sposób zwolnić za pomocą klamki umieszczonej na wewnętrznej stronie drzwi i otworzyć je pod kątem 180°.

Pojemność ładunkową można zwiększyć dzięki pomysłowej opcji Dacia Easy Seat. Jest to wielofunkcyjne siedzenie pasażera: można je złożyć do położenia stolika lub ustawić pionowo przy schowku w desce rozdzielczej, uwalniając w ten sposób przestrzeń ładunkową o długości 2,42 m. Siedzenie to można również wyjąć z samochodu: przestrzeń ładunkowa zwiększa się wówczas do 3,9 m3. Ta ostatnia konfiguracja ułatwia załadunek przedmiotów o długości do 3 metrów (długość załadunku: 3,11 m). Są to najlepsze parametry na rynku i plasują Dacię Dokker Van wśród najbardziej funkcjonalnych samochodów w tym segmencie. Te różne konfiguracje można uzyskać nie zmniejszając komfortu pasażera, ponieważ Dacia Easy Seat posiada również regulację położenia wzdłużnego i kąta pochylenia oparcia.

W zależności od wersji i przepisów obowiązujących w poszczególnych krajach, kabina może być oddzielona od części ładunkowej za pomocą przeszklonej ścianki działowej na całej swojej szerokości, uchylnej kraty lub osłony rurowej dostępnej w niektórych krajach. Maksymalna ładowność Dacii Dokker Van sięga 750 kg.

Oferta wersji dostawczej jest wzbogacona o liczne akcesoria przydatne w pracy: drewniane zabezpieczenia ścian, osłony nadkoli, schowki, drewniane szafki, stalowe relingi, kraty na szyby tylnych drzwi itd.

W chwili wejścia na rynek model oferowany był z następującymi silnikami - benzynowym 1.6 o mocy 85 KM oraz Dieslem o poj. 1.5 litra w dwóch wariantach mocy - 75 i 90 KM. W późniejszym terminie gamę uzupełni jednostka benzynowa 1.2 TCe o mocy 115 KM.

Głównymi konkurentami pojazdu są bliźniacze modele z koncernu PSA (Berlino i Partner), a także Fiat Doblo, Opel Combo, czy Renault Kangoo.

 

Dokker Van najczęściej porównywana z

Fiat Fiorino
Fiat Fiorino
Fiat Doblo
Fiat Doblo
Ford Transit Courier
Ford Transit Courier
Mercedes Citan W415
Mercedes Citan
Opel Combo Van
Opel Combo Van
Peugeot Partner
Peugeot Partner
Renault Kangoo Express
Renault Kangoo Express