/  / 26. Poszerzona baza rejestracji nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t N-CEP (Poziom ogólnopolski)

Poszerzona baza rejestracji nowych samochodów osobowych i dostawczych i DMC do 3,5 tony (Poziom ogólnopolski)

null
null

Baza rejestracji opracowana w oparciu o dane pochodzące z Centralnej Ewidencji Pojazdów, poszerzona o dodatkowe informacje opracowane na podstawie deklarowanych przez producentów danych sprzedażowych. Zawiera dane z ostatnich dwóch lat dotyczące zarejestrowanych po raz pierwszy na terenie Polski nowych samochodów osobowych i dostawczych o masie całkowitej do 3.5t.

Porównanie baz CEP z poszerzoną bazą rejestracyjną będzie wykazywało różnice w liczbie zarejestrowanych aut oraz w podziale na auta osobowe i dostawcze. Baza obejmuje jedynie auta oferowane na rynku polskim. Samochody nowe po raz pierwszy rejestrowane w kraju sprowadzone spoza Europy oraz auta nierozpoznane na podstawie nazwy marki i modelu nie zostały w bazie zawarte. Informacja o nich znajduje się w innych bazach oferowanych przez IBRM Samar.
Dodatkowo, niektóre samochody osobowy i dostawcze, ze względu na specyfikę raportowania producentów, zostały przeniesione do grupy przeciwnej. Zmiana dotyczy m.in. tzw. dwumiejscowych samochodów z "kratką".

Dane za 2020 rok zawierają informację na temat typu napędu hybrydowego (HEV,PHEV,MHEV).

Opracowane dane odnoszą się tylko i wyłącznie do poziomu ogólnopolskiego. Podział regionalny nie jest dostępny.

Zbiór obejmuje następujące informacje:
- Producent
- Model
- Wersja wyposażeniowa
- Silnik [l]
- Typ paliwa
- Liczba drzwi
- Wersja nadwoziowa
- Moc silnika [KM]
- Typ skrzyni biegów
- Liczba biegów
- Rok sprzedaży
- Typ pojazdu
- Kraj produkcji
- Źródło pochodzenia
- Aktualna cena
- Poprzednia cena
- Podstawowe wyposażenie
- Dane techniczne
- Segmentacje Samar
- Segmentacje producentów

Przykładowy plik prezentujący strukturę danych, przygotowany w formacie .xls można ściągnąć bezpośrednio ze strony. Pliki z bieżącymi aktualizacjami będą przygotowywane również w formacie .xls.

Baza objęta jest ofertą komercyjną. Oferta przeznaczona jest wyłącznie dla producentów, importerów i dealerów samochodów. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem oferta@samar.pl.
 
 
Aktualne wydanie
PAŹDZIERNIK 2022
Dostępne formaty :
Dostęp do poszczególnych wydań raportu zależy od uprawnień użytkownika. W razie problemów z dostępem do wydań raportu prosimy o kontakt pod adresem email: oferta@samar.pl
POBIERZ PRZYKŁADOWY RAPORT
Wyślij zapytanie dotyczące raportu