/  / 4. Rejestracje, struktura rynku - Samochody dostawcze i ciężarowe

Rejestracje, struktura rynku – Samochody dostawcze i ciężarowe

null
null

Raport zawiera szczegółowe informacje na temat liczby zarejestrowanych na polskim rynku samochodów dostawczych i ciężarowych, a także skróconą informację na temat rejestracji naczep.

Raport zawiera szczegółowe informacje na temat liczby zarejestrowanych na polskim rynku samochodów dostawczych i ciężarowych, a także skróconą informację na temat rejestracji naczep. Ze względu na specyfikę pracy producentów, uwzględnia on również rejestracje minibusów (samochody o DMC do 3,5 tony umożliwiające przewóz do 9 osób łącznie z kierowcą), które w CEP ewidencjonowane są po stronie samochodów osobowych.
Pozwala na analizę rynku pojazdów użytkowych z uwzględnieniem segmentów (podział rynku ze względu na dopuszczalną masę całkowitą), marki, modelu, typu nadwozia oraz wybranych parametrów technicznych, w tym mocy silników oraz konfiguracji osi. Raport obejmuje zarówno cały krajowy rynek, jak i w podziale na regiony (województwa). Zawiera także informację o liczbie samochodów pozyskanych przez przedsiębiorców z wykorzystaniem leasingu i wynajmu długoterminowego.

Analiza raportu przyniesie odpowiedzi m.in. na następujące pytania:
Jak rozwija się polski rynek pojazdów użytkowych?
Jak kształtują się rejestracje w poszczególnych miesiącach roku?
Jak kształtują się aktualne trendy?
Jaką pozycję zajmuje dana marka na tle bezpośrednich konkurentów w Polsce i w poszczególnych segmentach rynku? Czy w stosunku do konkurentów poprawiła, czy też pogorszyła swoją dotychczasową pozycję?
Jakie typy pojazdów częściej kupowane są przez przedsiębiorców – podwozia z zabudową czy ciągniki siodłowe?
Jakie konfiguracje osi najczęściej wybierają przedsiębiorcy?
Na jakie pojazdy jest obecnie większe zapotrzebowanie – dla branży budowlanej, transportowej czy innych?
Jakie narzędzia finansowe wykorzystywane są częściej przez przedsiębiorców?
Które firmy leasingowe i wynajmu długoterminowego dominują na rynku pojazdów użytkowych?
Jak wygląda poziom zakupów pojazdów konkretnych marek przez poszczególne firmy leasingowe i wynajmu długoterminowego?
Jak kształtuje się liczba rejestracji pojazdów dostawczych i ciężarowych w poszczególnych regionach kraju z uwzględnieniem formy zakupu (np. za gotówkę, z wykorzystaniem kredytu)?

Raport jest wydawany od początku 2011 roku. Nie zawiera komentarza. Wszystkie dane prezentowane są w postaci wykresów i tabel, których opisy dostępne są zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej. Raport stanowi część oferty komercyjnej IBRM SAMAR.

 
Aktualne wydanie
KWIECIEŃ 2023
Dostępne formaty :
Dostęp do poszczególnych wydań raportu zależy od uprawnień użytkownika. W razie problemów z dostępem do wydań raportu prosimy o kontakt pod adresem email: oferta@samar.pl
POBIERZ PRZYKŁADOWY RAPORT
Wyślij zapytanie dotyczące raportu