/  / Znak szczególny Lexusa

Znak szczególny Lexusa

null
© Lexus
null

Dobrze jest, gdy poszczególne modele danej marki łączą pewne elementy stylistyczne, które wskazują na rodzinne pokrewieństwo. U Lexusa elementem tym jest podobny do klepsydry kształt atrapy chłodnicy.

Charakterystyczny układ grilla pojawił się po raz pierwszy w Lexusie przy okazji prezentacji koncepcyjnego sedana LF-Gh na targach w Nowym Jorku (rok 2011). Agresywna forma miała na celu podkreślenie silnej osobowości nowych Lexusów oraz stylistyki ukierunkowanej na dynamikę i sportowe zacięcie.

W pierwszej generacji Lexusa CT najpierw pojawił się układ atrapy chłodnicy z dwoma oddzielnymi częściami – dolną i górną. Ich boczne krawędzie układały się jednak w znajomy kształt z wyraźnie zaakcentowanym przewężeniem. Podobny podział widoczny był w stylistyce czwartej generacji Lexusa GS. Element rozdzielający zlikwidowano jednak podczas liftingu w połowie 2015 roku – podobnie jak z czasem w Lexusie CT przy okazji zmian modernizacyjnych tego japońskiego kompaktu.Szykując kolejne nowości, Lexus konsekwentnie stawiał i stawia w swoich modelach na maskę z charakterystycznym układem grilla a'la klepsydra. Dziś mają go wszystkie propozycje w gamie – od sedana IS i crossoverów NX oraz RX, poprzez coupe RC, aż po limuzynę Lexus LS 600h i najnowsze LC.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane