/  / Zmiana za sterami Toyota Motor Poland

Zmiana za sterami Toyota Motor Poland

Spółka|
null
© Toyota
nullnull

20 czerwca odbyła się ceremonia zmiany prezydenta Toyota Motor Poland. Od 1 lipca polskim oddziałem koncernu będzie zarządzał Tsutomu Otsubo. Na uroczystości obecny był sam Didier Leroy, prezydent Toyota Motor Europe.

Tetsuya Takenaka, który zarządzał Toyotą Motor Poland od stycznia 2009 roku, pozostaje w szeregach koncernu. Po zakończeniu swojej misji w Polsce dołączy do zarządu firmy Don Valley North Automotive Group, jednej z największych sieci dealerów w Kanadzie.

W najbliższych miesiącach Toyota wprowadzi na rynek kluczowy model Yaris, który doczekał się zmian generacyjnych. Tutaj znaleźć można pierwsze informacje oraz zdjęcia tego samochodu.

Tsutomu Otsubo, obejmujący kierownictwo nad polskim oddziałem Toyoty, utrzymuje jednocześnie swoje obowiązki prezydenta Toyota Motor Czechy. Od 1 lipca będzie odpowiadał za operacje koncernu na rynku polskim, czeskim oraz słowackim. Z uwagi na wielkość rynków i sprzedaży Toyoty w tych krajach, rynek polski stanie się priorytetowym obszarem działalności nowego prezydenta.

Obecny na uroczystości Didier Leroy, prezydent Toyota Motor Europe, podsumował nowe obowiązki Tsutomu Otsubo: „Sytuacja na rynku motoryzacyjnym będzie lepsza niż w roku ubiegłym, ale wciąż bardzo wymagająca. Nowy prezydent Pan Otsubo będzie musiał stawić czoła wielu wyzwaniom. Jestem jednak przekonany, że dzięki bogatemu doświadczeniu i świeżemu spojrzeniu, silnej sieci dealerskiej oraz wykwalifikowanym pracownikom Toyota Motor Poland uda mu się pokonać wszystkie przeszkody i wzmocnić pozycję Toyoty w Polsce”.

Tsutomu Otsubo
Urodzony w 1958 roku. Do Toyoty dołączył w 1981 roku, obejmując stanowisko kierownicze w Toyota Motor Sales. Dwa lata później po raz pierwszy zajął się rynkiem europejskim, pracując w Europe Division w Tokio. W 1992 roku przyjął funkcję planowania sprzedaży na rynku japońskim (Toyota City). W latach 1997-2002 pracował w strukturach Toyota Motor Europe w działach odpowiedzialnych za sprzedaż samochodów. Od 2002 do 2007 prowadził zespoły marketingu i sieci sprzedaży w Japonii (Nagoya). W 2007 roku objął stanowisko prezydenta Toyota Motor Czechy, odpowiadając za rynek czeski i słowacki.

Pod kierownictwem Tsutomu Otsubo po raz pierwszy w historii w 2008 i 2009 roku Toyota Motor Czechy przekroczyły próg 10 000 sprzedanych samochodów. W 2009 roku Toyota Motor Czechy była jedynym przedstawicielstwem Toyoty w Europie, które uzyskało rekordowy wynik sprzedaży.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane