/  / Złota Klasa S. Dosłownie!

Złota Klasa S. Dosłownie!

null
© Carlsson
nullnullnullnullnullnullnullnull

Z okazji wystawy w Genewie firma Carlsson prezentuje mocno limitowaną wersję limuzyny Carlsson CS50 Versailles, która pokryta jest prawdziwym złotem. Z 25 egzemplarzy przewidzianych do produkcji ponad 10 aut ma już ponoć swojego nabywcę.

Model Carlsson CS50 Versailles ma karoserię pokrytą ponad tysiącem cieniutkich arkuszy ze złota, o wymiarach 80x80 mm. Tym samym szlachetnym kruszcem pokryto też starannie wyselekcjonowane elementy wewnątrz samochodu. Przedstawiciele firmy Carlsson podkreślają, że wartość elementów dekoracyjnych wykonanych ze złota, które znaleźć można w kabinie pasażerskiej CS50 Versailles, ma wartość około 12 000 EUR.

Cena "złotego" Mercedesa Klasy S w zależności od wybranej wersji wyposażeniowej i napędowej waha się między 268 000 a 395 000 EUR. Firma Carlsson zaznacza, że główną grupę odbiorców stanowią superbogaci klienci z Chin.

Dodajmy na koniec, że samochód Carlsson CS50 Versailles swoją nazwą nawiązuje do słynnej siedziby-pałacu francuskiego króla Ludwika XIV (1638-1715), która zachwycała swoim przepychem i bogactwem.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane