/  / Zlatan Ibrahimovic w reklamie Volvo

Zlatan Ibrahimovic w reklamie Volvo

VOLVO|
null
© Volvo
null

Ostatnio szwedzkie moto-firmy promują się w bardzo kreatywny sposób. Tym razem w kampanii Volvo wystąpił znany piłkarz Zlatan Ibrahimovic. Media zwracają uwagę na fakt, że w spocie można usłyszeć, jak śpiewa hymn Szwecji, czego nigdy nie robi przed meczami reprezentacji. To nie jedyna ciekawostka dotycząca tej reklamy.

Ibrahimovic to prawdziwa legenda futbolu i jeden z najlepszych piłkarzy na świecie. Grał w takich zespołach jak Barcelona, Juventus, Inter Mediolan, AC Milan, Paris Saint-Germain i Ajax. Był ośmiokrotnie wybierany szwedzkim piłkarzem roku, jest także kapitanem szwedzkiej reprezentacji. I to właśnie skandynawski charakter marki miał zostać podkreślony w nowej kampanii reklamowej Volvo.

Spot reklamowy był kręcony za kołem podbiegunowym. Widzimy w nim krajobraz typowy dla północnej Szwecji: wielkie, ośnieżone, niezamieszkane przestrzenie, porośnięte iglastymi lasami, a to wszystko skąpane w słabym, chłodnym świetle. W reklamie możemy zobaczyć Zlatana w modelu XC70. Sam piłkarz wciela się w rolę myśliwego, co nie jest niczym niezwykłym: statystycznie co dwudziesty Szwed udaje się na polowanie przynajmniej raz w roku.W przebitkach widzimy także rodzinę sportowca – jego żonę i dwóch synów. Sam Ibrahimovic przyznał, że jeśli ktoś ma rodzinę, to Volvo jest najlepszym wyborem.

Klimat spotu podkreśla muzyka skomponowana przez Maxa Martina, który ma na koncie współpracę z takimi gwiazdami jak Bon Jovi, Bryan Adams czy Celine Dion.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane