/  / Zima za pasem, więc czas na...

Zima za pasem, więc czas na...

Bridgestone|
null
© bridgestone.pl
null

Częstym błędem popełnianym przez kierowców jest bagatelizowanie sezonowej zmiany opon. Trzeba pamiętać, że opony letnie i zimowe różnią się od siebie diametralnie nie tylko wyglądem bieżnika, ale także pod względem samej konstrukcji.

W porównaniu do opon letnich zimowe ogumienie charakteryzuje się mniejszą twardością, dzięki czemu lepiej sprawdza się w niskich temperaturach. Właściwe opony zimowe dzięki swojej konstrukcji powinny skutecznie odprowadzać wodę i pośniegowe błoto i zapewniać doskonałą przyczepność w każdych warunkach zimowych, dlatego powinny być wzbogacone dodatkowymi składnikami takimi jak krzemionka.

Dzięki temu optymalnie rozgrzana opona dokładnie przylega do śliskiej nawierzchni, czyniąc jazdę pewniejszą i bardziej komfortową.

Jak znaleźć odpowiednie opony?
Aby dokonać właściwego wyboru, często nie wystarczy odczytać z opony podstawowych informacji takich jak szerokość przekroju, profilu czy indeksy prędkości i nośności. Bezwzględnie, zwłaszcza w starszych pojazdach należy sprawdzić to, na jakich oponach samochód opuścił fabrykę. To właśnie do ich rozmiaru producent pojazdu dostosował wszystkie parametry jazdy.

Źle dobrana opona może bowiem zakłócać pracę wewnętrznych systemów takich jak ABS, ESP czy ASR.

W przypadku trudności ze znalezieniem odpowiedniego ogumienia dla swojego auta najlepiej skorzystać z wyszukiwarki właściwych opon, którą można znaleźć m.in. na stronie bridgestone.pl.

Gdzie kupować?
Dobór idealnego ogumienia jest wypadkową szeregu czynników, o których wielu kierowców często zapomina. Warto przed samym zakupem swoje kroki skierować do profesjonalnego serwisu sprzedaży. Przeszkolona osoba pomoże nam w wyborze.

"Częstym błędem popełnianym przez właścicieli aut jest kierowanie się jedynie ceną opony bądź atrakcyjnym wzorem bieżnika - mówi Piotr Bałda, manager odpowiedzialny za sieć First Stop należącą do Bridgestone.

"Tymczasem wybór właściwego ogumienia to złożona decyzja, od której zależy bezpieczeństwo nas samych, pasażerów i innych członków ruchu drogowego. Warto zaufać ekspertom, którzy pomogą dobrać odpowiedni asortyment".
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane