/  / Zima a ciśnienie w oponach

Zima a ciśnienie w oponach

TC Dębica|
null
© Subaru
null

W zimie obserwujemy zwykle duże wahania temperatur. Dlatego szczególnie ważne jest, by pamiętać o sprawdzaniu ciśnienia w oponach częściej niż w okresie letnim.

W warunkach zimowych, w porównaniu z ciśnieniem w temperaturze 20°C, obniżająca się temperatura powoduje spadek ciśnienia w oponach:

- około 0,2 bara w temperaturze 0°C
- około 0,3 bara w temperaturze -10°C
- około 0,4 bara w temperaturze -20°C

Wiadomo, że tak jak nie jest możliwe bieżące dostosowywanie ciśnienia do aktualnego obciążenia pojazdu, trudno byłoby to również robić w przypadku zmieniającej się często temperatury w zimie.

Kiedy bardzo niskie temperatury utrzymują się przez jakiś czas, zaleca się zwiększyć ciśnienie o 0,2 bara. Należy pamiętać, aby wyrównać ciśnienie do zalecanego przez producenta samochodu, kiedy temperatura znów się podniesie.
 
Specjaliści z firmy Dębica SA zalecają zawsze stosowanie ciśnienia przewidzianego przez producenta auta dla danego modelu samochodu: informacje dotyczące ciśnienia można znaleźć w instrukcji obsługi pojazdu (przechowywanej najczęściej w schowku) lub odczytać z naklejki znajdującej się na bocznej części drzwi lub na wewnętrznej stornie klapki od wlewu paliwa.


Powyższy artykuł pochodzi z działu porady na stronie firmy Dębica SA (patrz TUTAJ).
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane