/  / Ze zniżką do muzeów Porsche i Mercedesa

Ze zniżką do muzeów Porsche i Mercedesa

Porsche|
null
© Porsche
nullnull

Na miłośników motoryzacji odwiedzających placówki obu koncernów w Stuttgarcie czeka nie lada atrakcja. Goście odwiedzający do końca roku jedno z muzeów otrzymają 25% zniżki na zakup biletu do drugiego z muzeów.

To jednak nie wszystko. W sierpniu Muzeum Porsche i Muzeum Mercedes-Benz wymieniają się takeksponatami: przed budynkiem Muzeum Porsche w Zuffenhausen prezentowany będzie Mercedes-Benz 230 S rocznik 1966 (W 111), a przed Muzeum Mercedes-Benz w Bad Cannstatt lśni Porsche 911 Carrera 2.7 z roku 1975. Wymiana „ambasadorów” zachęca do odwiedzenia obu muzeów.

- W Stuttgarcie działa nie jedno, ale dwa wspaniałe muzea motoryzacyjne – to prawdziwy uśmiech losu. Wielu gości zdradza nam, że przyjechali do Stuttgartu tylko po to, by je odwiedzić. Bardzo nas cieszy wspólna kampania” – mówi Christian Boucke, szef Mercedes-Benz Classic i Centrum Klienta. - Te dwa muzea perfekcyjnie się uzupełniają: nigdzie indziej nie można poznać historii naszych marek w tak atrakcyjnej formie. Wprowadzenie specjalnej oferty dla entuzjastów motoryzacji z całego świata było tylko kwestią czasu. Przy okazji nasza współpraca podkreśla dobre relacje sąsiedzkie między Muzeum Mercedes-Benz a Muzeum Porsche – dodaje Achim Stejskal, szef Muzeum Porsche oraz historycznego działu PR.

Otwarte przed 10 laty Muzeum Mercedes-Benz pielęgnuje sławę marki Mercedes-Benz – i historię indywidualnej motoryzacji w ogóle. Wielokrotnie nagradzany budynek, zaprojektowany przez holenderskie studio architektoniczne UN Studio, mieści około 160 aut oraz ponad 1500 eksponatów. Architektura i koncepcja ekspozycji uzupełniają się tu wzajemnie aż po najmniejsze szczegóły: trasa dla zwiedzających ma kształt podwójnej helisy i wiedzie przez dziewięć pięter, z góry na dół, począwszy od wynalezienia samochodu przez Karla Benza i Gottlieba Daimlera w roku 1886 aż po czasy współczesne. Muzeum Mercedes-Benz świętuje w tym roku dziesięciolecie swojej działalności – z tej okazji organizuje szereg specjalnych imprez, a także specjalną wystawę „Klasa E – arcydzieła”.

Muzeum Porsche, zlokalizowane w samym sercu siedziby firmy w Zuffenhausen, od 2009 roku w niepowtarzalnym stylu przedstawia historię motoryzacji i fascynację, jaką budzą samochody Porsche we wszystkich zakątkach globu. Od chwili otwarcia obiekt odwiedziło już ponad 3 miliony gości. Ekspozycja muzeum obejmuje około 90 pojazdów i regularnie się zmienia, a niemal wszystkie prezentowane auta są sprawne i jako „mobilne muzeum” pojawiają się na wyścigach oraz imprezach na całym świecie. W ten sposób entuzjaści czterech kółek mogą na żywo przekonać się o tym, jak pieczołowicie specjaliści z warsztatu przy Muzeum Porsche odnawiają klasyczne samochody i przygotowują je do jazdy. Na początku 2016 roku w muzeum pojawił się 12-metrowy touchwall, czyli wielki ekran zabierający gości w wirtualną podróż po historii firmy. U celu tej podróży czeka na nich instalacja multimedialna „Porsche in the Mix” – dynamiczne, audio-wizualne doświadczenie pozwalające skomponować własny utwór muzyczny w oparciu o „ścieżkę dźwiękową” siedmiu modeli Porsche.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane