/  / Zamieniają jazdę samochodem w ekscytującą przygodę

Zamieniają jazdę samochodem w ekscytującą przygodę

Bridgestone|
null
© Bridgestone
null

Bridgestone realizuje kolejne zamówienie dla Daimlera. Tym razem firma dostarczy opony do programu Mercedes-Benz Driving Events, w ramach którego niemiecki koncern realizuje kompleksowe szkolenia dla kierowców.

Wybrane ze względu na bezpieczeństwo, niezawodność i potwierdzone parametry na najróżniejszych nawierzchniach i w każdych warunkach, opony premium serii Bridgestone Potenza, Turanza, Dueler i Blizzak będą montowane w całej gamie modeli wysokich osiągów Mercedes-Benz.

Wezmą udział we wszystkich 36 imprezach motoryzacyjnych, szkoleniach dla kierowców, szkoleniach terenowych i podróżach turystycznych Mercedesa w latach 2013 i 2014.

Inicjatywa Mercedes-Benz Driving Events koncentruje się na doskonaleniu technik bezpiecznej jazdy (od hamowania awaryjnego po wymijanie i manewry przy dużej prędkości) w trudnych sytuacjach i warunkach na drodze.

Program obejmuje także techniki tzw. eko-drivingu, w ramach których uczestnicy uczą się, jak ograniczyć zużycie paliwa poprzez zmianę stylu jazdy.

Czym jednak byłyby całodzienne szkolenia bez możliwości wprowadzenia podstaw wyścigów samochodowych na torze? Mercedes-Benz Driving Events oferuje pełen wachlarz niezapomnianych wrażeń, w zależności od poziomu umiejętności i zainteresowań uczestników.

Aby zaś zapewnić maksymalne bezpieczeństwo we wszystkich 22 lokalizacjach (od znanych torów wyścigowych w Niemczech po zamarznięte jeziora Laponii) na wyłącznego dostawcę opon do programu Mercedes-Benz Driving Events wybrano Bridgestone.

Odtąd wszystkie wykorzystywane w programie pojazdy Mercedes-Benz będą wyposażane w bieżniki zaprojektowane według najnowszych technologii i wykonanych z mieszanek gumowych Bridgestone, zastosowanych w najlepszych oponach z serii sportowej premium (Potenza), turystycznej (Turanza), do SUV-ów (Dueler) i zimowej (Blizzak).

Jednocześnie uczestnicy są także zapoznawani z zaletami i zasadami korzystania z zaawansowanej technologii Bridgestone MOExtended Run Flat.

Dzięki nowej umowie Mercedes-Benz i Bridgestone będą mogły zaoferować kierowcom ekscytujące, naładowane adrenaliną wrażenia bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.

Wszystkie programy dostępne są na całym świecie, a udział w nich może wziąć każdy niezależnie od pochodzenia. Formuła programu, oparta na następujących po sobie wydarzeniach, zapewnia uczestnikom zrównoważony program długofalowego szkolenia.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane