/  / Zadowolony jak kierowca Mazdy

Zadowolony jak kierowca Mazdy

null
© Mazda
null

Mazda oraz Mitsubishi i Skoda – tak na rynku niemieckim wygląda pierwsza trójka marek, których klienci są ogólnie najbardziej zadowoleni z eksploatacji swojego samochodu.

Cytowany raport VDS przygotowała firma analityczna JD Power & Associates – we współpracy z niemieckim magazynem Auto Test. W badaniu wzięło udział 14 600 respondentów, którzy kupili swój samochód w okresie między kwietniem 2012 a marcem 2014.

Pytania w ankiecie VDS dotyczyły różnych aspektów związanych z niezawodnością i codzienną eksploatacją samochodu. Użytkownicy zwracali uwagę na usterki, problemy i mankamenty w swoim aucie – przede wszystkim w takim zakresie jak układ jezdny, hamulce, wyposażenie i praca pokładowego systemu multimedialnego, silnik i układ napędowy oraz nadwozie.

W rankingu marek najlepiej wypadła Mazda, która uzyskała wynik na poziomie 87/100. W pierwszej trójce plasuje się ponadto Mitsubishi oraz Skoda. Pewnym zaskoczeniem – przynajmniej dla niektórych – może okazać się wysoka pozycja Dacii, która w rankingu zadowolenia niemieckich kierowców zajęła miejsce #4.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane