/  / Zadowolony jak kierowca Kii Sportage

Zadowolony jak kierowca Kii Sportage

KIA|
null
© KIA
null

Kia Sportage odniosła zwycięstwo w segmencie SUV jako samochód, który według użytkowników motoryzacji na rynku niemieckim cieszy się statystycznie największym poziomem zadowolenia kierowców. Raport powstał dzięki współpracy firmy analitycznej JD Power oraz miesięcznika Auto Test.

Badania na rynku niemieckim objęły ponad 18 000 kierowców-właścicieli, którzy zgłosili drogą internetową swoje szczegółowe komentarze dotyczące poziomu satysfakcji z użytkowania pojazdu pod względem jakości wykonania, niezawodności, atrakcyjności estetycznej oraz kosztów eksploatacji.

Z wynikiem 83,6% satysfakcji konsumenckiej Kia Sportage jest najwyżej ocenianym pojazdem w segmencie kompaktowych SUV-ów, a zarazem szóstym graczem w klasyfikacji ogólnej. Podobnie wysokie noty otrzymała Kia cee'd (miejsce drugie w kategorii samochodów kompaktowych z wynikiem 81,2% satysfakcji konsumenckiej), Kia Rio (miejsce trzecie w kategorii samochodów małych z wynikiem 81,3%) oraz Venga (miejsce czwarte w kategorii małe vany, z wynikiem 77,4% satysfakcji konsumenckiej).

Na podstawie opublikowanej niedawno ankiety satysfakcji konsumenckiej na rynku brytyjskim według What Car oraz JD Power, Kia Venga zdobyła także tytuł dla najlepszego miejskiego vana nad Tamizą.

W niemieckiej klasyfikacji generalnej producentów Kia wspięła się na pozycję dziesiątą (z 15 w roku 2013 oraz 17 w roku 2012), co jest dowodem na konsekwentny wzrost poziomu satysfakcji konsumenckiej wobec tej marki pojazdów.

Z ubiegłoroczną sprzedażą łącznie 89 553 sztuk (+10,5%) Kia Sportage jest najchętniej kupowanym pojazdem z gamy modelowej tej marki na rynku europejskim. Sportage jest również bestsellerem na rynku polskim.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane