/  / Żadna droga mu niestraszna

Żadna droga mu niestraszna

SEAT|
null
© SEAT
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Na motoryzacyjną scenę wjeżdża SEAT Leon ST 4Drive. Z napędem na 4 koła, sprzęgłem Haldex V generacji oraz dynamicznymi silnikami "hiszpan" sprostać ma każdej drodze.

Gama modeli SEAT z napędem 4x4 stale się powiększa. Do oferty dołączył teraz Leon ST 4Drive – kombi o sportowym charakterze i rodzinnej praktyczności, wzbogacone o stały napęd na wszystkie koła. Samochód przyciąga wzrok ostrymi liniami i smukłą sylwetką, skrywając obszerne wnętrze i bagażnik o pojemności 587 litrów.

Po złożeniu tylnej kanapy przestrzeń ta wzrasta do 1470 litrów, a po złożeniu oparcia fotela pasażera można tu przewieźć przedmioty o długości do 2,67 m.
   
Napęd 4x4 pierwszy raz w modelu Leon pojawił się w 1999 roku w wersji 1.8 20VT. W najnowszej wersji ST 4Drive wykorzystano działające hydraulicznie sprzęgło Haldex V generacji. Dla większego bezpieczeństwa, dynamiki i komfortu podczas jazdy w normalnych warunkach 4Drive przenosi większość mocy na przednie koła. Napęd na tył dołącza się niezauważalnie, tylko w razie utraty przyczepności.

Cennik SEAT Leon

Najnowsza odsłona napędu 4x4 współpracuje również z elektroniczną blokadą mechanizmu różnicowego XDS, stabilizacją toru jazdy ESC oraz systemem automatycznego hamowania po kolizji. Oprócz tego samochód może opcjonalnie posiadać pełne światła LED, aktywny tempomat ACC, system rozpoznawania zmęczenia oraz asystenta pasa ruchu.

Gama silnikowa
W wersji 4Drive samochód oferowany jest z jednostkami Diesla 1.6 TDI/105 KM lub 2.0 TDI/150 KM. Pierwsza z nich rozpędza auto do "setki" w 12 s, zużywając według danych fabrycznych średnio 4,5 l paliwa na 100 km (emisja CO2 to 119 g/km). Mocniejsza odmiana zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 8,7 s, a średnie spalanie to około 4,8 l/100 km (124 g/km średniej emisji CO2).

Leon ST 4Drive jest już dostępny na rynku. Auto z silnikiem 1.6 TDI oferowane jest z wyposażeniem Style, a 2.0 TDI – z Style lub FR.

Jak każdy nowy SEAT, Leon ST 4Drive posiada gwarancję na 4 lata lub do 120 000 km przebiegu (w tym dwa pierwsze lata bez limitu kilometrów).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane