/  / Za miesiąc otwarcie Muzeum Skody

Za miesiąc otwarcie Muzeum Skody

Skoda|
null
© Skoda
null

Prace wykończeniowe nowego Muzeum Skody w Mlada Boleslav dobiegają końca. Otwarcie obiektu przewidziano na 26 listopada.

Całkowita renowacja muzeum trwała łącznie dziewięć miesięcy. Zmiany mają na celu zaprezentowanie zwiedzającym historii marki od początków jej istnienia.

Nowe muzeum znajduje się na powierzchni 1 800 m2 i zostanie udostępnione zwiedzającym już pod koniec listopada.

Obiekt zlokalizowany jest w jednym z oryginalnych budynków fabrycznych producenta. To sprawia, że Skoda obecnie jako jedyna marka samochodowa przedstawia swoją historię w zabytkowych halach produkcyjnych.

Budynek fabryczny, w którym znajduje się muzeum, zachowuje swój zabytkowy styl, lecz został uzupełniony o nowoczesną infrastrukturę. Innowacyjne instalacje elektryczne, oświetlenie czy system klimatyzacji zapewnią komfort i bezpieczeństwo zwiedzających.

Kolekcja muzeum została podzielona na trzy różne obszary tematyczne: tradycja, rozwój oraz produkcja. Oprócz statycznych wystaw w obiekcie znajdą się także elementy interaktywne oraz prezentacje audiowizualne.

Ponadto, hala "Laurin & Klement" o powierzchni 930 m2 umożliwia wyjątkowo elastyczne wykorzystanie i zostanie przeznaczona na specjalne wystawy lub prezentacje.

Muzeum posiada także firmowy sklep z pamiątkami oraz restaurację.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane