/  / Z Mercedesem Klasy C na czele

Z Mercedesem Klasy C na czele

null
© Mercedes-Benz
null

W minionym roku marka spod znaku srebrnej gwiazdy sprzedała łącznie około 1,8 mln nowych aut. Największe wzięcie w całej gamie modelowej miał znów Mercedes Klasy C.

Pełna dostępność limuzyny i kombi na kluczowych rynkach przełożyła się na dodatkowy impuls sprzedażowy Klasy C. Dealerzy znaleźli chętnych na 443 909 egzemplarzy, co daje wzrost o dynamice aż 40,1%. Nigdy wcześniej w ciągu jednego roku kalendarzowego na rynek nie trafiło aż tyle egzemplarzy Klasy C co właśnie w A.D. 2015.

W rozpoczynającym się nowym roku kalendarzowym dodatkowy wzrost popularności Klasy C nastąpić ma dzięki premierze odmiany coupe.

Kompakty mają wzięcie
Kompaktowe Mercedesy Klasy A, B, CLA oraz GLA osiągnęły najlepszy wynik w historii. Producent doliczył się w sumie nabywców na 582 531 samochody z tej rodziny. Czyli o 25,8% więcej niż w roku 2014.

Kompakty z gwiazdą szczególnie popularne są na rodzimym rynku niemieckim: statystycznie wybiera je niemal co piąty klient Mercedesa.

Numer #1 wśród luksusowych limuzyn
W 2015 roku Mercedes-Benz kontynuował ofensywę w segmencie luksusowych limuzyn, a Klasa S po raz kolejny okazała się najchętniej wybieranym modelem w tym gronie. Około 1/3 sprzedanych egzemplarzy trafiło do klientów w Chinach.

Sam Mercedes-Maybach Klasy S – zaprezentowany w lutym 2015 – co miesiąc znajdował w Kraju Środka statystycznie około 500 nabywców.

Ofensywa modeli SUV
Miniony rok był dla niemieckiej marki czasem SUV-ów. Mercedes wprowadził bowiem w tym segmencie aż cztery nowe lub zmodernizowane modele i odświeżył tym samym niemal całą swoją gamę aut rekreacyjno-użytkowych.

Sprzedaż pojazdów z omawianej grupy wzrosła o 26,6%, do poziomu łącznie aż 525 866 sztuk. Najpopularniejsze modele w ofercie – czyli GLA oraz GLC – niemal podwoiły swoje wyniki z roku 2014.

Z zapowiedzi producenta ze Stuttgartu wynika, że już w marcu do dealerów trafi następca GL-a – czyli Mercedes GLS.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane