/  / Z 3 fotelikami w jednym rzędzie

Z 3 fotelikami w jednym rzędzie

null
© Peugeot
null

Które z modeli osobowych dostępnych na rynku pozwalają bezpiecznie przewozić troje dzieci siedzących w fotelikach obok siebie?


Niemiecki ADAC – na podstawie przeprowadzonych we własnym zakresie testów – przygotował zestawienie tych modeli osobowych, które w bezpieczny sposób pozwalają na umieszczenie w drugim rzędzie siedzeń łącznie trzech fotelików dziecięcych obok siebie. Co ciekawe, we współczesnej motoryzacji taka konfiguracja należy raczej do rzadkości. Dlaczego? Otóż dlatego, że z racji coraz ostrzejszych norm bezpieczeństwa auta stały się w środku zauważalnie węższe, natomiast same foteliki – szersze.

Mimo to specjaliści ADAC wytypowali te oto modele, które pozwalają na bezpieczny przewóz nawet trojga dzieci, które siedzą w fotelikach umieszczonych jeden obok drugiego:
- Citroen: C4 Picasso, Berlingo Multispace
- Ford: Tourneo Connect, Tourneo Custom
- Kia Carens
- Mercedes Citan Kombi
- Peugeot: Partner Tepee, 5008
- Renault Grand Scenic
- Seat Alhambra
- Toyota Prius+
- Volkswagen: Caddy, Sharan, T5

W przypadku pojazdów wymienionych powyżej szerokość kabiny pasażerskiej w drugim rzędzie jest wystarczająca, jednak należy dodać, że nie w każdym przypadku producent przewidział na wszystkich siedzeniach mocowanie typu Isofix. ADAC radzi ponadto, aby z powodu różnic między poszczególnymi modelami fotelików na szerokość klienci najpierw sami sprawdzili, czy w wybranym aucie rzeczywiście starczy miejsca.

W razie potrzeby alternatywą może się tu okazać samochód, w którym na pokładzie występują trzy rzędy siedzeń.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane