/  / Yarisowi rośnie najwięcej

RYNEK | Yarisowi rośnie najwięcej

IBRM SAMAR|
null
© Toyota
null

Na Yarisa nie ma mocnych. Miejska Toyota zajmuje aktualnie miejsce #1 wśród modeli, które na polskim rynku notują ilościowo największe wzrosty sprzedaży.

Jak wynika z danych IBRM SAMAR, Toyota Yaris uzyskała od stycznia do końca lipca wynik na poziomie łącznie 5 780 rejestracji. W porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej to rezultat lepszy o 1 743 egzemplarze. Pod względem wzrostu w ujęciu ilościowym żaden z innych modeli na polskim rynku nowych osobówek dorównać Yarisowi nie może.

No dobrze, a za wspomnianym Yarisem kogo mamy dalej? To Opel Mokka. Crossover spod znaku błyskawicy legitymuje się wynikiem na poziomie 2 757 rejestracji. W porównaniu z okresem styczeń-lipiec 2014 różnica na plus wynosi u Mokki 1 617 egzemplarzy.

Za Yarisem i Mokką mamy w rankingu Volkswagena Golfa. Na koniec lipca kompakt z Wolfsburga uzbierał na koncie łącznie 6 593 rejestracje. To o 1 433 sztuki więcej niż w okresie styczeń-lipiec rok temu. Dodajmy, że VW Golf od wielu już miesięcy pozostaje etatowym liderem rynku nowych osobówek w Europie.

Na koniec jeszcze ciekawostka. Wśród aut oferowanych nad Wisłą mocno punktuje Suzuki Vitara. Ten produkowany na Węgrzech crossover do polskich salonów sprzedaży wjechał dopiero w pierwszym kwartale roku bieżącego.

Na koniec lipca Vitara uzyskała wynik łącznie 1 227 rejestracji (rok 2014: 0 sztuk) – i dlatego należy się jej miejsce #4 wśród modeli notujących najwyższe wzrosty rejestracji.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane