/  / Yanosik wybrany Firmą Roku

Yanosik wybrany Firmą Roku

Creandi.pl|
null
null

26 czerwca odbyła się konferencja Internet Standard 2K13, połączona z galą rozdania nagród. Była to już ósma konferencja z cyklu Internet 2K, będąca największym spotkaniem ludzi internetu w Polsce.

Podczas jej części merytorycznej odbyły się debaty dotyczące czterech obszarów tematycznych: e-commerce, reklama, social media oraz mobile. Nie zabrakło wystąpień ekspertów z wiodących firm z branży marketingu i IT (m.in. Facebook, Gemius, Wirtualna Polska i Grupa Onet).

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: Człowieka oraz Firmy Roku Polskiego Internetu. Zwycięzców wyłoniono na podstawie głosów oddawanych za pośrednictwem strony internetowej.

Tytuł Firmy Roku otrzymała firma Neptis S.A. Została ona nominowana do nagrody za przygotowanie aplikacji Yanosik, "która uczyniła ze smartfona realną tarczę obronną w nierównej walce pomiędzy kierowcami, którzy szanują przepisy, a fotoradarami, które nie szanują zdrowego rozsądku kierowców".

Yanosik w walce o tytuł pokonał czterech konkurentów. W kategorii tej nominowani byli także:
- Intel za zorganizowanie graczom imprezy Intel Extreme Masters
- Trojmiasto.pl za dynamiczny rozwój portalu o trzech miastach: Gdańsku, Gdyni i Sopocie
- PKO BP za stworzenie aplikacji mobilnej iKO
- Siepomaga.pl za stworzenie platformy wykorzystującej ideę crowdfundingu w niesieniu pomocy innym

Aplikacja Yanosik to interaktywny komunikator dla kierowców umożliwiający otrzymywanie ostrzeżeń o różnych zdarzeniach na drodze. Dzięki wykorzystaniu potencjału GPS oraz GPRS użytkownicy otrzymują informacje o kontrolach prędkości i Inspekcji Transportu Drogowego, fotoradarach, wypadkach, nieoznakowanych patrolach oraz o odcinkowym pomiarze prędkości.

Yanosik pełni rolę nie tylko legalnego antyradaru, ale również nawigacji. Działa ona w oparciu o stale aktualizowane mapy online oraz technologię Live Traffic, która pozwala na ominięcie korków.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane