/  / Yamaha TMAX najlepiej sprzedającym się jednośladem w Europie

Yamaha TMAX najlepiej sprzedającym się jednośladem w Europie

Yamaha|
null
© Yamaha
null

Związek producentów motocykli ACEM opublikował raport dotyczący europejskiego stanu rynku jednośladów. Zgodnie z danymi sprzedaży ACEM topowym modelem wśród wszystkich dostępnych w Unii Europejskiej pojazdów dwukołowych w 2012 roku został Yamaha TMAX o pojemności 530 cm3.

Pojemność ta definiuje ostatnią generację tego maksi-skutera, która została wprowadzona do sprzedaży zaledwie rok temu i która w tak krótkim czasie podbiła serca Europejczyków.

Yamaha TMAX w krajach EU w zeszłym roku sprzedał się w ilości 15 899 sztuk, przy czym głównymi rynkami zbytu były Włochy i Francja. Również w Polsce skuter ten zyskuje coraz większą popularność i klienci coraz liczniej decydują się na jego zakup.

Yamaha TMAX w zestawieniu ACEM w 2012 roku wyprzedziła m.in. Piaggio Liberty 125 PTT i Vespę LX 50. Na czwartym miejscu najczęściej wybieranych w Europie jednośladów ponownie znalazł się produkt Yamahy, tym razem model X-Max 125.

Yamahę TMAX cechuje wyrafinowany design, który pozycjonuje ten skuter jako ikonę stylistyki na rynku, szczególnie docenianą przez włoskich klientów. Pojazd łączy moc pełnowymiarowego motocykla i właściwości jezdne z funkcjonalnością skutera.

Nowoczesny silnik o pojemności 530 cm3, układ przeniesienia napędu z paskiem i lżejsza, aluminiowa konstrukcja nośna sprawiają, że kierowca może się cieszyć niespotykanym przyspieszeniem i wyjątkową przyczepnością, niezbędną zarówno do sprawnego poruszania się po zatłoczonych ulicach miast, jak i do dalekich podroży. Koła o dużej średnicy i czułe zawieszenie gwarantują dużą zwrotność na wszystkich typach dróg.

Dostępna jest też wersja z systemem ABS.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane