/  / XXI Grand Prix Fiat Auto Poland

XXI Grand Prix Fiat Auto Poland

Fiat|
null
© Fiat
nullnullnullnull

61 dziennikarzy prasy, radia, telewizji i internetu z Polski i Litwy spotkało się w miniony weekend (16-17 maja) na Torze Kielce w Miedzianej Górze, by rywalizować po raz dwudziesty pierwszy w Grand Prix Fiat Auto Poland o tytuły nieoficjalnych Mistrzów Polski, zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej.

W tym roku dziennikarze ścigali się na samochodach Alfa Romeo Giulietta z silnikami: diesla 2,0 Multijet II i benzynowymi 1,4 TB Multiair - o mocy 170 KM. Zawodnicy mieli w ciągu dwóch dni do przejechania 8 odcinków specjalnych po torze - wytyczonych przez prezesa Automobilklubu Kieleckiego. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych (padającego deszczu), dziennikarze udowodnili, że ich domeną jest nie tylko pióro, kamera, mikrofon czy też komputer, ale również doskonale radzą sobie w sportowej rywalizacji na torze wyścigowym, pokonując szybko, ale i bezpiecznie (nie „łapiąc" punktów karnych) wytyczone na torze próby sportowe.

Najlepszym, najszybszym dziennikarzem w tej rywalizacji, który najlepiej poradził sobie z pogodą, umiejętnie wykorzystując możliwości Alfy Giulietty okazał się pan Radosław Turek z magazynu Top Gear, który wyprzedził ubiegłorocznego zwycięzcę Grand Prix, pana Adama Mikułę z tygodnika Auto Świat. „Na pudle„ zmieścił się pan Szymon Sołtysik (redaktor naczelny Top Gear), zajmując trzecie miejsce. Najlepszą dziennikarką, podobnie jak w roku ubiegłym, okazała się pani Katarzyna Frendl z portalu internetowego Motocaina.PL, pokonując panią Annę Lubertowicz-Sztorc z redakcji UNIQUE oraz Annę Juśkiewicz z Polskiego Radia Katowice. W klasyfikacji drużynowej zwycięskie Puchary Grand Prix FAP zostały wręczone - świetnie jeżdżącym w tegorocznej rywalizacji na torze - dziennikarzom magazynu Top Gear, którzy wyprzedzili dziennikarzy litewskich z Auto Bild, a „brąz" wywalczyli dziennikarze moto24.pl.
Dziennikarze, w wolnych chwilach miedzy próbami, mogli spróbować swoich sił  w tzw. próbie Stewarta, gdzie preferowana była jazda płynna, umiejętne operowanie pedałem przyspieszenia - tutaj najlepiej poradził sobie pan Piotr Ceran z Top Gear oraz na symulatorze Formuły 1, na którym najszybciej pokonał okrążenia na wirtualnym torze  pan Antoni Niemczynowicz  z portalu SportStandard.PL

Grand Prix Fiat Auto Poland to także okazja do zaprezentowania dziennikarzom nowości, które aktualnie wzbogacają ofertę grupy Fiat-Chrysler na polskim rynku samochodowym. W tym roku była to okazja do zaprezentowania - podczas konferencji prasowej, w której uczestniczyło 85 dziennikarzy - nowego Jeepa Cherokee i odświeżonej gamy modeli „Pięćsetki": Fiat 500 MY 2014 w tym nową wersję Fiat 500 Cult.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane