/  / X Zlot Zabytkowych Mercedesów

X Zlot Zabytkowych Mercedesów

null
© Tomasz Niesłuchowski
nullnull

Już po raz dziesiąty do Płocka przyjadą właściciele i sympatycy klasycznych Mercedesów, by wziąć udział w zlocie "Mercedesem po Wiśle". Impreza odbędzie się w dniach 29 i 30 czerwca.

Organizatorzy spodziewają się około 70 pojazdów z całego kraju, w tym wiele bardzo rzadkich egzemplarzy Mercedesa. W ciągu dwóch dni imprezy będzie można podziwiać je w wielu miejscach Płocka.

Jak zapowiada komandor imprezy Maciej Kulas, w tym roku będzie można zobaczyć wiele ciekawych klasyków z charakterystyczną gwiazdą na masce. Paweł Grzegorczyk (kolekcjoner z Łodzi) przyjedzie jednym z trzech Mercedesów ze swojej stajni: MB 300C 1956 Adenauer lub 220SE Cabriolet 1960 albo 230N Roadster 1937.

W Płocku pojawi się także słynny krakowski kolekcjoner i uczestnik tegorocznego Rajdu Mille Migali, Tadeusz Kozioł, aby zaprezentować Mercedesa 300SL Gullwing 1954.

Współpomysłodawca płockiej imprezy, Maciej Lichy z Warszawy przyjedzie Mercedesem 230SL Pagoda z roku 1966. Organizatorzy spodziewają się również Romana Dębeckiego (na co dzień dziennikarza tygodnika Auto Świat) który zapowiedział się z Mercedesem 300C Adenauer z roku 1955. Leszek Ficenes przyjedzie z kolei MB 200 Kurtz Roadster 1936.

Wśród uczestników imprezy nie zabraknie także gości z zagranicy. Do Płocka przyjadą kolekcjonerzy m.in. z Gruzji, Holandii, Danii i Białorusi.

Bardzo ciekawie zapowiada się także program zlotu. W sobotę, 29 czerwca około godziny 14.00 przewidziano prezentację Mercedesów na Starym Rynku przed płockim ratuszem. W niedzielne przedpołudnie uczestnicy zlotu przejadą zorganizowaną kolumną z Domu Technika w Płocku do Stadniny Ogierów w Łącku.

Początek przejazdu zaplanowano na godz.11.00. Będzie on wiódł ulicami: Kazimierza Wielkiego – Nowowiejskiego – Kwiatka – Kolegialną – 1-go Maja – Warszawską – Mostową – Kilińskiego – Starym Mostem – Radziwie – Góry – Grabina –Łąck.

O 14.30 na Starym Rynku rozpocznie się z kolei koncert Ani Rusowicz pod hasłem: „Jej Big-Bit i nasze Mercedesy”.

Od początku zamysłem organizacji płockiej imprez było stworzenie możliwości spotkań towarzyskich dla posiadaczy i fascynatów gwiazdy Mercedesa w przyjaznej atmosferze pozbawionej sportowej rywalizacji, czego zabytkowe Mercedesy nie lubią.

Miłym akcentem jest także fakt, iż Maciej Kulas (organizator i współpomysłodawca "Mercedesem po Wiśle") został w tym roku nominowany do tytułu Płocczanina Roku m.in. właśnie za swój skromny wkład w propagowanie Płocka przy okazji imprezy i za samą inicjatywę jej stworzenia oraz dziesięcioletni okres organizacji.

Plebiscyt organizują Gazeta Wyborcza oraz Urząd Miasta Płocka.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane