/  / Wyższe kary za brak OC dla aut z kratką

Wyższe kary za brak OC dla aut z kratką

UFG|
null
null

Trwa szaleństwo promocji aut z kratką. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny uczula właścicieli takich pojazdów, by pilnowali terminów zakupu polisy OC.

Kara za brak tego obowiązkowego ubezpieczenia w ich przypadku jest znacznie wyższa niż dla aut osobowych i wynosi ponad 5 000 złotych (a nie 3 300 złotych).

"Właściciele aut z kratką, u których stwierdzimy brak OC i zwracamy się o zapłacenie takiej wyższej kary, często są zaskoczeni i tłumaczą, że przecież samochód wygląda jak osobowy - tłumaczy Joanna Pasturczak, wicedyrektor pionu windykacji UFG.

"Jednak gdy auto zarejestrowane jest jako ciężarowe, to bez względu, czy jest to cinquecento z kratką czy truck, jego właściciel zagrożony jest karą za brak OC jak dla samochodu ciężarowego, czyli aktualnie ponad 5 000 złotych - przypomina.

W minionym roku UFG nałożył kary za brak polisy OC na 5 404 właścicieli samochodów ciężarowych (o 45% więcej niż w roku poprzedzającym), w tym również aut z kratką.

W tym samym czasie UFG wysłał pisma wzywające do zapłacenia kary do łącznie 49 800 posiadaczy pojazdów (auta osobowe, ciężarowe, ciągniki, motocykle, motorowery itp.), czyli o ponad 11 000 wezwań więcej niż w 2012 roku.

Jak tłumaczy UFG, ten znaczny wzrost wynika przede wszystkim z większej liczby kontroli własnych Funduszu.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane