/  / Wyższe ceny za OC

Wyższe ceny za OC

CUK Ubezpieczenia|
null
nullnull

W pierwszym kwartale, licząc po wprowadzeniu systemu bezpośredniej likwidacji szkód, ceny ubezpieczenia OC na polskim rynku wzrosły o blisko 15%.

W kwietniu 8 towarzystw ubezpieczeniowych wdrożyło usługę bezpośredniej likwidacji szkód – BLS. Wraz z początkiem lipca system został uruchomiony dla klientów Avivy i Liberty Ubezpieczenia. Jak wynika z analizy przedstawionej przez multiagencję CUK Ubezpieczenia, od marca obowiązkowe polisy OC podrożały o niemal 15%.

Według zebranych danych, średni koszt najtańszego OC w lipcu wynosi 387 zł – to 46 zł więcej niż cztery miesiące temu. Wzrost cen w największych polskich miastach waha się średnio od 20 do 50 złotych.

"To, czy możemy się spodziewać kolejnych podwyżek do końca roku, ostatecznie pokaże najbliższa przyszłość, ponieważ nikt nie jest w stanie przewidzieć zachowania kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych na rynku charakteryzującym się wysoką konkurencyjnością - dodaje Grzegorz Wróblewski, ekspert CUK Ubezpieczenia.

System bezpośredniej likwidacji szkód zakłada, iż posiadacz OC będzie mógł zlikwidować szkodę bezpośrednio poprzez swoje towarzystwo, które w jego imieniu samo wystąpi do ubezpieczyciela sprawcy w celu odzyskania odszkodowania wypłaconego swojemu klientowi.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane