/  / Wyprzedził modę na crossovery

Wyprzedził modę na crossovery

null
© Volkswagen
null

Volkswagen Golf Country ma już 25 lat. Choć auto sukcesu rynkowego nie odniosło, to jednak można w nim upatrywać jednego z prekursorów jakże popularnego obecnie segmentu aut typu crossover.

Marka Volkswagen – podczas salonu motoryzacyjnego Genewa 1989 –zaprezentowała studyjnego, terenowego Golfa o nazwie "Montana". Rok później samochód wszedł do produkcji seryjnej jako Golf Country.

Model będący podstawą do jego konstrukcji – Golf II Syncro CL – był produkowany w Wolfsburgu. Stamtąd auta wysyłano do Grazu w Austrii, gdzie dokonywano przeróbek: Golfa wyposażano w ramę z rur stalowych, wzmocnione amortyzatory oraz w stalową osłonę podwozia. Prześwit auta wzrastał przy tym do 18 cm.

Ponadto z przodu i z tyłu nadwozia montowano orurowanie chroniące przed skutkami zderzeń, koło zapasowe umieszczano natomiast z tyłu, na pokrywie bagażnika. Z przodu drogę rozświetlały nie tylko główne reflektory, ale też dodatkowe lampy oraz światła przeciwmgłowe.

Na bogato
Produkcja Golfa Country wyniosła łącznie 7 735 sztuk. Volkswagen przygotował dwie wersje specjalne – w tym serię Chrom-Edition. Wyróżniała się takimi elementami jak kremowa tapicerka z prawdziwej skóry oraz specjalny czarny lakier, składany elektrycznie dach firmy Webasto i chromowane elementy nadwozia.

Współczesnym kontynuatorem tradycji Golfa Country jest wersja Golf Alltrack.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane