/  / Wylicytowali samochód Justyny Kowalczyk

Wylicytowali samochód Justyny Kowalczyk

Express|
null
© Express
null

Wypożyczalnia samochodów Express z Krakowa jest zwycięzcą aukcji, w której licytowano egzemplarz BMW X1 Drive Justyny Kowalczyk na rzecz chorych na mukowiscydozę.

Express już od dłuższego czasu współpracuje z Fundacją Matio, która opiekuje się dziećmi cierpiącymi na mukowiscydozę, dlatego – jak przyznaje Piotr Groński, wiceprezes Expressu – decyzja była błyskawiczna.

"Gdy tylko dowiedzieliśmy się o inicjatywie pani Justyny, uznaliśmy, że musimy ją wesprzeć. Podziwiamy naszą mistrzynię za osiągnięcia sportowe, hart ducha i osobowość, zatem możliwość tak wymiernej odpowiedzi na jej zaproszenie sprawiła nam wielką radość - mówi Piotr Groński.

Wiceprezes Expressu zapewnia jednocześnie, że na wygranej aukcji wsparcie się nie kończy. Samochód zasili park wypożyczalni i firma już pracuje nad szczegółowymi uzgodnieniami z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą, których efektem będzie przekazywanie części przychodów z jego wynajmu na rzecz "mukoludków", jak nazywa dzieci chore na mukowiscydozę Justyna Kowalczyk.

Przypomnijmy, że samochód BMW X1 Drive był nagrodą jaką Justyna Kowalczyk zdobyła za zwycięstwo w klasyfikacji najaktywniejszych na narciarskich trasach w sezonie 2012/2013.

Samochód, którego cenę wywoławczą ustalono na 133 000 złotych, Express wylicytował za 155 000.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane