/  / Rzadka sytuacja w Szwecji

Rzadka sytuacja w Szwecji

null
© Volvo
null

Według danych rejestracyjnych za lipiec, liderem rynku motoryzacyjnego nie został żaden z modeli marki Volvo. Sytuację wykorzystał natomiast Volkswagen Golf.

Sukces Golfa i pierwsze miejsce w rankingu topowych modeli rynku szwedzkiego za lipiec to jednak rezultat zmian, jakie w ofercie produktowej wdraża obecnie Volvo Cars. V70 – a więc etatowy lider sprzedaży w Szwecji – nie jest już bowiem produkowany, a jego miejsce w gamie przypadło nowiutkiemu Volvo S90/V90, którego kampania startuje tak naprawdę dopiero od drugiej połowy sierpnia.

Z kronikarskiego obowiązku przypomnijmy, że po raz ostatni Volkswagen Golf zajmował pozycję lidera rynku szwedzkiego w sierpniu 2015 i 2014. Natomiast po wycofaniu V70 najpopularniejszym modelem Volvo zostało w lipcu XC60 (miejsce #2 na całej liście).

Szwedzi kochają pojemne samochody typu kombi. A Volvo V70 – poza pojedynczymi miesiącami w okresie wakacyjnym – od lat pozostawało etatowym liderem rankingów sprzedaży w Kraju Trzech Koron. I zajmuje zresztą nadal pierwszą lokatę, jeśli zsumujemy wyniki rejestracji od stycznia A.D. 2016. Zaś wiceliderem szwedzkiego rankingu jest oczywiście ... Volkswagen Golf.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane