/  / Wygoda w nowym SsangYongu Korando

Wygoda w nowym SsangYongu Korando

SsangYong|
SsangYong Korando 2013
© IBRM Samar
SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013SsangYong Korando 2013

Według koreańskiego producenta, nowe Korando zapewnia udaną równowagę pomiędzy praktycznością i wygodą obsługi samochodu sportowo-użytkowego z jednej strony, a komfortem typowym dla limuzyn z drugiej.

Zacznijmy od fotela kierowcy, w którym zainstalowano funkcjonującą w dwóch prędkościach klimatyzację, dostarczającą chłodne powietrze do podstawy oraz dolnej części oparcia fotela. W upalne dni każdy prowadzący marzy o takiej ochłodzie.

Tablica rozdzielcza jest podświetlana na pomarańczowo, lub – w wersji opcjonalnej – czytelne zegary z lodowo-błękitnym podświetleniem.

W samochodzie zamontowano kontrastowe ekrany LCD wyświetlające dane z komputera pokładowego, wskaźnika zmiany biegów oraz inne ważne informacje. Dzięki tempomatowi kierowca może zaprogramować optymalną prędkość poruszania się samochodu w przedziale 36-150 km/h.

Nowe funkcje eco, takie jak system zarządzania silnikiem (EMS), kontrolują gwałtowne przyspieszanie pojazdu, oszczędzając zużycie paliwa według danych producenta nawet o 8,4%.

Jeśli kierowca chce zmienić pas, wystarczy lekko poruszyć przełącznikiem kierunkowskazu, a wtedy wskaźnik rozbłyśnie trzy razy i wyłączy się automatycznie.

Nowe Korando czeka na polskich klientów

W zasięgu ręki kierowcy umieszczono wiele schowków służących przechowywaniu mnóstwa przydatnych podczas jazdy przedmiotów takich jak mapy, butelki z napojami, telefony komórkowe, drobne monety na opłaty za bramki na autostradach itp.

Całkowicie zautomatyzowana klimatyzacja zapewnia rześką atmosferę wewnątrz pojazdu, monitoruje temperaturę i wilgotność na zewnątrz, a temperaturę panującą wewnątrz pokazuje na odpowiednim wyświetlaczu. Drugą opcją jest siedmiostopniowy, ręcznie sterowany system klimatyzacji, który pozwala pasażerom samemu dostosować temperaturę do własnych potrzeb.

Pasażerom z tyłu zapewniono dużą przestronność miejsca zarówno na poziomie ramion, jak i w nogach. Dzięki temu nawet długie podróże przebiegają w pełnym komforcie. Tylne oparcie, dzielone w stosunku 60:40, może być pochylone do tyłu aż do poziomu 17,5 stopnia.

Przestrzeni nie brak także w bagażniku, który jest jednym z największych w samochodach należących do segmentu SUV (486 litrów przy podniesionych fotelach i 1 312 litrów przy fotelach złożonych na płasko). W jego podłodze umieszczono schowek na cenne przedmioty, które warto ukryć przed niepożądanym wzrokiem.

Kolejnym elementem służącym wygodzie jest umieszczony na suficie kabiny wieszak, na którym można powiesić większe ubrania. Dzięki mniejszym haczykom rozmieszczonym w kabinie można rozpiąć siatkę (w poprzek lub wzdłuż) oddzielającą pasażerów od ładunku.

Nowoczesny system Bluetooth audio obsługujący format MP3 CDP (RDS) pozwala odtwarzać muzykę przez porty USB i AUX. Wprowadzono możliwość podłączenia iPoda i iPhone'a. Na ekranie LCD wyświetlana jest informacja o odtwarzanym utworze.

Dostępny jest także system inteligentnego kluczyka, który zapewnia kierowcy zdalny dostęp do elektroniki pokładowej. Przy jego pomocy można zamykać i otwierać zamki drzwi oraz bagażnika, sterować oświetleniem kabiny i zewnętrznymi lampkami progowymi, a także złożyć zewnętrzne lusterka lub uruchomić alarm w sytuacji zagrożenia.

Kluczyk, który sam da się złożyć, jest bardzo wygodny w noszeniu, a oprócz funkcji zamykania i otwierania zamków wyposażony jest w przycisk alarmowy, który uruchamia ciągły sygnał syreny.

Zewnętrzne lusterka na drzwiach posiadają funkcję automatycznego składania, a dzięki lampkom progowym wysiadający z pojazdu mogą sprawdzić w ciemności stan nawierzchni wokół samochodu. Ich uruchomienie następuje samoczynnie za każdym razem, gdy kierowca wyjmuje kluczyk ze stacyjki i otwiera drzwi, a także kiedy zdalnie otwiera zamki korzystając z inteligentnego kluczyka.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane