/  / Wydanie pierwszego elektrycznego Renault Twizy w Polsce

Wydanie pierwszego elektrycznego Renault Twizy w Polsce

Renault Polska|
null
© Renault
null

Renault Alcar z Olsztyna wydaje pierwszy zakupiony w Polsce pojazd elektryczny Twizy. Odbiorcą jest firma z Mielna (gmina Grunwald), która będzie udostępniała Twizy turystom.

"Zdecydowaliśmy się na zakup Twizy z jednego podstawowego powodu: przyszedł najwyższy czas na zmianę sposobu wykorzystywania dóbr naturalnych, jakie nam na naszej planecie pozostały! Ta myśl przewodnia powinna dotyczyć każdej naszej działalności i sposobu życia, a więc także zmianę myślenia w turystyce i przestawienie się na turystykę ekologiczną, która nie powinna degradować systemu, w którym żyjemy, a prowadzić do symbiozy wszelkich elementów środowiska naturalnego - mówią Rene i Małgorzata Schmidt.

O wyborze zdecydowała również łatwość naładowania Twizy, która umożliwia „zatankowanie” pojazdu z gniazda w przy hotelowym parkingu, restauracji czy obiektach turystycznych ogólnie dostępnych.

Nowi właściciele postanowili udostępniać pojazd turystom, którzy będą w nim mogli poznawać okoliczne zabytki, zwiedzać Olsztynek, Grunwald, Stawigudę, Nidzicę i nie zatruwać środowiska naturalnego spalinami oraz nie płoszyć zwierzyny.

Bezpieczne, komfortowe, zabawne i śmiałe, otwarte dwumiejscowe Renault Twizy daje początek nowej erze pojazdów elektrycznych o rewolucyjnej stylistyce.

Twizy jest już dostępne w polskich salonach Renault w wyższej wersji Life 80 (z silnikiem elektrycznym o mocy 17 KM) w cenie 33 900 zł.

Zaprojektowane przez dział samochodów sportowych Renault, Twizy zawiera w sobie kwintesencję nowoczesnych technologii. Już od pierwszych szkiców model ten był zaplanowany jako ultranowoczesny pojazd dla dwóch osób (Twin), intuicyjny i prosty w użyciu (Easy). Twizy od początku było projektowane jako w 100% elektryczny indywidualny środek transportu miejskiego i nie ma swojego odpowiednika na rynku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane