/  / Wyczekiwane premiery roku

Wyczekiwane premiery roku

IBRM SAMAR|
null
© Nissan
nullnull

Kompaktowy Nissan Pulsar, a także nowa generacja modeli Volkswagen Passat i Skoda Fabia to trzy wybrane premiery anonsowane na drugą połowę bieżącego roku. Prawdopodobnie w sierpniu poznany już nawet ceny nowego "japończyka".

Na początek Nissan Pulsar. Dzięki rozstawowi osi wynoszącemu 2700 mm oraz przemyślanej konstrukcji, kompaktowy Nissan oferuje według producenta wyraźnie więcej miejsca na nogi oraz na wysokości ramion z tyłu w porównaniu z konkurencyjnymi modelami. 692 mm na poziomie kolan z tyłu to nawet więcej niż w przypadku niejednego przedstawiciela segmentu D.

Atutem mierzącego 4385 mm długości Nissana będzie też m.in. spory bagażnik oraz jakość wykonania zbliżona poziomem do nowego Qashqaia. Nad bezpieczeństwem pasażerów czuwać będzie np. układ kamer 360 stopni, system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz monitorowanie pojazdów poruszających się w martwym polu.

W gamie jednostek napędowych Pulsara dostępne będą silniki wyposażone w turbodoładowanie. Będzie to benzynowy 1.2 DIG-T o mocy 115 KM oraz diesel 1.5 dCi, który generuje 110 KM i 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Na początku roku przyszłego do oferty dołączy mocniejszy, 190-konny turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności skokowej 1,6 litra.

Nowości 2014:
Nowy Opel Corsa

Nissan Pulsar będzie produkowany w fabryce koncernu w Hiszpanii. Rocznie powstawać będzie około 80 000 egzemplarzy.

Kolejny ciekawy debiutant, który już niedługo ujrzy światło dzienne, to nowy Volkswagen Passat. Szeroka publiczność będzie miała okazję zobaczyć nowego Passata podczas jesiennej wystawy motoryzacyjnej w Paryżu. Ciekawa informacja jest taka, że Passat zaprezentuje się od razu w dwóch wersjach nadwoziowych: jako limuzyna oraz kombi.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na nowego VW Passata klienci w Polsce będą mogli zacząć składać zamówienia jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Nowości 2014:
Citroen C4 Cactus

W porównaniu z poprzednikiem nowy Passat jest lżejszy aż do 85 kg, co było jednym z czynników pozwalających na uzyskanie redukcji w średnim zużyciu paliwa sięgających do 20%. W konstrukcji samochodu zdecydowano się wykorzystać ultra wytrzymałą stal oraz w niektórych miejscach elementy aluminiowe.

Nowy Passat ma minimalnie mniejsze wymiary zewnętrze nadwozia, jednak według Volkswagena nie wpłynęło to na fakt, że udało się wygospodarować więcej niż w przypadku poprzednika miejsca dla pasażerów (przede wszystkim na wysokości nóg oraz głowy), jak również na przewożony bagaż.

W gamie jednostek napędowych nowego Passata pojawi się m.in. dynamiczna jednostka czterocylindrowa 2.0 diesel z podwójnym doładowaniem, która generuje moc maksymalną sięgającą 240 KM oraz moment obrotowy rosnący aż do 500 Nm przy 1750 obr./min.

Nowości 2014:
Toyota Yaris po liftingu

Za rok do gamy nowego VW Passata dołączy ponadto m.in. wersja z napędem hybrydowym Plug-in.

Najmniej wiadomo aktualnie na temat Skody Fabii nowej generacji. Według wiarygodnych źródeł, w aucie zostanie wykorzystana ta sama co obecnie płyta podłogowa po niezbędnych zmianach modernizacyjnych. Dzięki temu Fabię III będzie można wyposażyć w najnowsze systemy multimedialne i nawigacyjne oraz technologie wspierające pracę kierowcy.

Nowa Fabia to jeden z elementów szerokiej ofensywy producenta z Mlady Boleslav. Przypomnijmy, że w latach 2013-2016 Skoda Auto chce średnio co sześć miesięcy wprowadzać na rynek zupełnie nowy lub zmodyfikowany model.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane