/  / Wycieraczki Bosch zwycięzcą testu ADAC

Wycieraczki Bosch zwycięzcą testu ADAC

Bosch|
null
© Bosch
null

Wycieraczki płaskie Bosch Aerotwin Multi-Clip zwyciężyły w tegorocznym teście według niemieckiego ADAC, osiągając całkowitą ocenę 2,0 (w skali od 1 do 6, gdzie "jedynka" jest wynikiem najlepszym).

Niemiecki automobilklub ADAC przetestował w sumie osiem wycieraczek pochodzących od różnych producentów, przeznaczonych do samochodu Volkswagen Golf IV. Wśród nich były cztery konwencjonalne wycieraczki przegubowe oraz cztery nowoczesne wycieraczki płaskie. Tylko trzy z ośmiu badanych produktów oceniono jako "dobre".

Bosch punktuje
Skuteczność wycierania szyby stanowiła aż 90% w ogólnej ocenie. Początkowo wycieraczki badano w stanie fabrycznie nowym, a następnie po 150 000 cykli wycierania, jak również po wystawieniu na sztuczne światło i w warunkach pracy ciągłej. Jakość wycierania sprawdzano zarówno przy temperaturze powyżej 20°C, jak i poniżej -10°C.

Wycieraczki Bosch Aerotwin Multi-Clip – jako zwycięzca porównania – osiągnęły najlepsze wyniki w prawie wszystkich kategoriach testu. Dopiero po symulacji ekspozycji na światło słoneczne i ciągłej pracy lepsze wyniki niż Aerotwin Multi-Clip uzyskały inne wycieraczki Bosch (Twin Spoiler). Ponadto model Aerotwin jako jedyny otrzymał ocenę "dobrą" również przy symulowanej pracy w warunkach zimowych.

Optymalna skuteczność wycierania
Bosch Aerotwin punktuje dzięki specjalnej szynie stabilizującej Evodium, która jest optymalnie dopasowana do krzywizny szyby przedniej. Zapewnia to równomierne rozłożenie nacisku na powierzchni i tym samym pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości wycierania w każdym punkcie przedniej szyby.

Ponadto aerodynamiczny profil sprawia, że wycieraczka nie odrywa się od szyby nawet przy dużych prędkościach jazdy. Dodatkowo, zmniejszony jest hałas od przepływu powietrza.

Wykonane z dwóch materiałów pióro wycieraczek Twin i Aerotwin ma sprężystą część górną, odporną na ścieranie krawędź oraz powłokę poślizgową zmniejszającą siłę tarcia. Pióro jest niezwykle wytrzymałe i odporne na działanie ozonu. Na podkreślenie zasługuje skuteczność wycierania zarówno w temperaturach niskich, jak i wysokich.

Wycieraczki Bosch Twin Spoiler – plasujące się w porównaniu niemieckiego ADAC na miejscu drugim z oceną łączną 2,2 – wyróżniają się solidnym metalowym ramieniem, które jest zabezpieczone przed korozją i zwiększa odporność wycieraczki na działanie czynników atmosferycznych. Pióro wykonano z dwóch rodzajów gumy: miękka guma w górnej części pióra zapewnia równomierną, cichą pracę, natomiast twarda guma na krawędzi pióra gwarantuje czyszczenie szyby bez pozostawiania smug przy niskim zużyciu wycieraczki.

Łatwe w montażu
Pozostałe 10% w ogólnej ocenie testu ADAC przypada na jakość wykonania, ryzyko obrażeń podczas montowania oraz zrozumiałość instrukcji montażu dla potencjalnego użytkownika.

Model Twin Spoiler posiada fabrycznie zamontowany, uniwersalny adapter Quick Clip, umożliwiający szybki i łatwy montaż na mocowaniu na hak. Także wycieraczki Aerotwin są dostarczane z już zainstalowanym adapterem Multi Clip. Pasuje on do różnych nowych typów mocowań dedykowanych, występujących w popularnych na rynku europejskim modelach osobowych.

Kod QR na odwrocie opakowania wycieraczek umożliwia kierowcy pobranie na smartfona filmu, na którym pokazany jest szybki montaż elementu.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane