/  / Wszystko w rodzinie – czyli Golf przed Passatem i Polo

Wszystko w rodzinie – czyli Golf przed Passatem i Polo

null
© Volkswagen
null

Tak właśnie przedstawia się czołowa trójka najpopularniejszych modeli osobowych na rynku niemieckim – AD 2015. A topowym graczem wśród samochodów marek zagranicznych jest nad Renem nie kto inny jak ...

W roku ubiegłym zarejestrowano na rynku niemieckim łącznie prawie 271 000 egzemplarzy Volkswagena Golfa. To spokojnie wystarczyło, aby kompakt z Wolfsburga obronił tytuł lidera sprzedaży nad Renem. A także wyraźnie przyczyniło się do tego, że Golf po raz kolejny triumfuje w statystykach popularności dla całego motorynku w Europie.

Tytuł wicelidera na rynku niemieckim trafił natomiast do Volkswagena Passata. Ten reprezentant aut klasy średniej uzyskał na swoim podwórku wynik powyżej 97 000 rejestracji. Ma też duże wzięcie w innych krajach Starego Kontynentu.

I wreszcie miejsce trzecie wśród najpopularniejszych modeli na rynku niemieckim. Volkswagen Polo. Ten mniejszy brat Golfa i Passata legitymuje się wynikiem blisko 70 000 egzemplarzy. To nieco więcej niż kolejny w zestawieniu Mercedes Klasy C oraz Volkswagen Tiguan.

Najwyżej sklasyfikowanym w Niemczech modelem wśród marek o zagranicznych korzeniach jest natomiast Skoda Octavia. Na koniec minionego roku "czeszka" wylądowała na pozycji #6.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane