/  / Wszystkie Audi z kartą ratowniczą

Wszystkie Audi z kartą ratowniczą

Audi|
null
© Audi
null

Audi, podobnie jak inne marki oferowane przez Volkswagen Group Polska, wprowadza do wszystkich swoich modeli karty ratownicze. Czym jest taka karta?

Karta ratownicza to zestandaryzowana informacja, która na karcie papierowej w formacie A4 przedstawia schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami umiejscowienia wzmocnień karoserii, rozmieszczenia poduszek bezpieczeństwa czy też gazowych napinaczy pasów.

Volkswagen Group Polska jako pierwszy w naszym kraju importer samochodów będzie udostępniał karty ratownicze do wszystkich swoich marek, w tym również Audi.

Co roku w Polsce prowadzone są tysiące akcji ratowniczych spowodowanych wypadkami drogowymi, w których - by uratować życie pasażerów - liczy się każda sekunda. Konstrukcja, wzmocnienia i systemy bezpieczeństwa pojazdów to zawsze wyzwanie dla grupy ratowniczej. Po drogach jeżdżą setki modeli samochodów i każdy jest inaczej skonstruowany. Karoserie samochodów mają wzmocnienia, które są bardzo różnie umiejscowione. Gdy nożyce strażackie natkną się na takie wzmocnienie – pękają. Znalezienie i odłączanie akumulatorów też wbrew pozorom nie jest łatwe. Podobnie ma się sprawa z poduszkami powietrznymi.

Stąd karta ratownicza, na której w kilku rzutach wyraźnie zaznaczono miejsca wzmocnienia karoserii, umiejscowienie akumulatora, rozkład instalacji elektrycznej, a także miejsce zbiornika paliwa, pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30%, o 6-9 minut często decydujących po powodzeniu interwencji. Pozornie zwykła kartka papieru może uratować życie.

Volkswagen Group Polska kompleksowo podchodzi do tego zagadnienia. U dealerów wszystkich marek będzie można otrzymać specjalną naklejkę na szybę, informującą odpowiednie służby o tym, że karta ratownicza znajduje się w samochodzie. Same karty są do pobrania również np. ze strony audi.pl.

Odpowiednią dla danego modelu samochodu kartę można wydrukować na kolorowej drukarce i po złożeniu umieścić w osłonie przeciwsłonecznej kierowcy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane