/  / Wrześniowa premiera nowej Mazdy3

Wrześniowa premiera nowej Mazdy3

Mazda|
null
© Mazda
nullnullnullnullnullnullnull

Na stoisku Mazdy podczas salonu we Frankfurcie najnowsza Mazda3 zajmie centralne miejsce. I chociaż model ten trafi do sprzedaży dopiero w październiku, to już sprawdził się na drodze podczas ekstremalnej jazdy testowej.

Jak podkreśla japoński producent, wyposażenie nowego modelu jest bardzo bogate. Dzięki stworzonej przez Mazdę zupełnie nowej koncepcji łączności, ten najlepiej sprzedający się model w gamie będzie jednym z pierwszych samochodów w europejskim segmencie C, który zapewni pasażerom dostęp do internetu.

System komunikacji bazujący na wcześniejszych funkcjach e-mail, SMS i nawigacji umożliwia teraz korzystanie w samochodzie z wielu darmowych treści internetowych, w tym ze strumieniowych źródeł audio Facebooka i Twittera, jak również serwisu Aha z dziesiątkami tysięcy kanałów internetowych, oferujących m.in. audycje radiowe i audiobooki.

Podobnie jak dwa pierwsze modele nowej generacji Mazdy, również nową Mazdę3 stworzono w nagradzanej stylizacji Kodo. Nadwozie Mazdy3 dostosowano do jej sportowo-kompaktowego charakteru. Teraz łączy ono odważną, silną sylwetkę, która wyraża skrywaną energię, z najwyższą jakością wykonania. Dzięki jednym z najlepszych właściwości aerodynamicznych wśród aut w tym segmencie, kształt nadwozia zarówno modelu hatchback, jak i sedan pozwala oszczędzać paliwo.

Nowa Mazda3 cennik

Całkowicie nowe wnętrze Mazdy zapewnia bezpieczeństwo, ergonomię i komfort. Mazdę3 wyposażono w zoptymalizowany system sterowania (HMI). Jego najważniejsze elementy to m.in. nowy wyświetlacz head-up Mazdy (rzadkość w tej klasie pojazdów), a także udoskonalone pokrętło sterujące, zapewniające sprawną bezwzrokową obsługę funkcji informacyjnych i rozrywkowych.

Nowa Mazda3 jest również trzecim modelem wyposażonym we wszystkie elementy technologii Skyactiv. Jej podstawę stanowią wydajne silniki benzynowe o wysokim stopniu sprężania i mocy od 100 do 165 KM. Towarzyszą im nowe precyzyjne sześciobiegowe automatyczne i ręczne skrzynie biegów zapewniające dobre osiągi w szerokim i jednolitym zakresie mocy, jak również dużą oszczędność paliwa i niskie emisje CO2, zwłaszcza w warunkach codziennego użytkowania.

Podczas salonu IAA będzie można zobaczyć również jeden z najdokładniej przetestowanych egzemplarzy nowej Mazdy3, który dotrze tam prosto z fabryki w Japonii. Będzie to jeden z ośmiu modeli hatchback, które obecnie przemierzają trasę "Mazda Route3 Hiroshima-Frankfurt Challenger Tour 2013" o długości 15 000 km, wiodą cą przez terytorium Rosji, Białorusi i Polski.

Pozostałe samochody biorące udział w teście, których przybycie do Frankfurtu zbiegnie się z rozpoczęciem salonu motoryzacyjnego, będzie można zobaczyć przed halami wystawienniczymi na specjalnym stoisku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane