/  / Wrzesień 2014 będzie pracowity dla Renault

Wrzesień 2014 będzie pracowity dla Renault

null
© Renault
null

We wrześniu będzie miała miejsce polska premiera rynkowa zupełnie nowego modelu Renault Twingo. Wówczas też zadebiutuje nad Wisłą nowa gama samochodów użytkowych francuskiego koncernu, w tym zupełnie nowy Renault Trafic.

Jednym z elementów wyróżniających nowe Twingo, które ujrzało światło dzienne podczas targów w Genewie, jest przeniesienie silnika na tył pojazdu. Dzięki temu zabiegowi można było uwolnić przednią oś i znacząco zwiększyć promień skrętu kół. Jak zapowiada producent, nowe Twingo jest zaskakująco zwrotne, zwinnie przemyka po mieście i daje się zaparkować kilkoma ruchami kierownicy. Umieszczenie silnika z tyłu pozwoliło także zwiększyć ilość miejsca w kabinie.

Warto w tym miejscu dodać, że płyta podłogowa z nowego Twingo znajdzie też zastosowanie w kolejnej generacji Smarta w wersji 2- oraz 4-miejscowej.

Twingo, które po raz pierwszy jest dostępne w wersji 5-drzwiowej, ma przód zaprojektowany zgodnie z nową stylistyką marki Renault i zwraca uwagę dobrze widocznym logo na czarnym tle. Twingo wyróżnia się pełnym ekspresji przodem, z dużymi reflektorami i umieszczonymi nad nimi kierunkowskazami oraz okrągłymi dziennymi światłami LED, łączącymi zaawansowane technologie z ukłonem w stronę pierwszego Twingo.

Nowe Renault Twingo debiutuje w Genewie

Ciekawe premiery Renault na polskim rynku, przypadające akurat na wrzesień 2014, to oprócz Twingo III również nowa gama samochodów użytkowych. Jak udało się nam dowiedzieć, wówczas to do oferty trafi zupełnie nowy Renault Trafic oraz odnowiony Renault Master.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane