/  / Wraz z wiekiem rośnie liczba zagrożeń

Wraz z wiekiem rośnie liczba zagrożeń

Dekra|

Młodych kierowców uważa się za uczestników ruchu drogowego obciążonych najwyższym zagrożeniem, jeśli wziąć pod uwagę liczbę wypadków. W ostatnim czasie eksperci ds. badania wypadków drogowych poddali wzmożonym analizom także starszych kierowców

Ze statystyk wynika, że w przypadku kierowców - seniorów obserwuje się zwiększone niebezpieczeństwo wystąpienia wypadku. Według statystyk pochodzących z niemieckiego Federalnego Urzędu Statystycznego, w roku 2011 niemieccy kierowcy powyżej 75 roku życia, którzy brali udział w wypadkach drogowych w 76% byli ich sprawcami. Uplasowali się oni jeszcze powyżej grupy wysokiego zagrożenia obejmującej kierowców 18-20 letnich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z prowadzeniem auta (71%).

„Indywidualna mobilność jest podstawową potrzebą także w starszym wieku i wiąże się z jakością życia. Z tego powodu jej utrzymanie jest szczególnie istotne, jednak pod warunkiem, że nie dochodzi przy tym do zagrożenia ruchu drogowego”, wyjaśnia Jörg Ahlgrimm, kierownik ds. analizy wypadków drogowych w DEKRA. „Faktem jest, że liczba osób powyżej 75 roku życia biorących udział w wypadkach drogowych ulega znacznemu wzrostowi. W tej sprawie należy podjąć działania, tym bardziej, że coraz liczniejsza część społeczeństwa będzie taki wiek uzyskiwać.” Ekspert ds. wypadków nawołuje polityków i społeczeństwo do bacznej obserwacji obecnie stosowanych środków prewencyjnych i - w przypadku takiej potrzeby - do wprowadzenia zmian.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane