/  / Wraca problem z szybami w Toyotach

Wraca problem z szybami w Toyotach

null
© Toyota
null

Kolejne modele Toyoty zostaną objęte akcją przywoławczą, która rozpoczęła się jeszcze w roku 2012. Kampania ma charakter globalny i dotyczy elektrycznych sterowników szyb.


Toyota Motor Corporation rozszerza o kolejne modele globalną akcję kontrolną z 2012 roku. Przedmiotem akcji jest sprawdzenie poprawności pracy zespołu elektrycznych sterowników szyb, umieszczonych w podłokietniku drzwi kierowcy. W wyniku niepełnego pokrycia smarem styków może teoretycznie dojść do zwiększonego tarcia podczas ich pracy, co z kolei może doprowadzić do gromadzenia się opiłków, wzrostu temperatury wewnątrz elementu i pojawienia się dymu.

Zjawisko odnotowano w raportach użytkowników pojazdów wyprodukowanych przez koncern Toyota, jednak nigdy nie miało ono wpływu na bezpieczeństwo jazdy. Globalna akcja obejmie łącznie 6 460 000 pojazdów.

Dane z rynku polskiego do sprawdzenia
W Europie kontrola będzie dotyczyć łącznie około 1 120 000 samochodów Toyoty, wyprodukowanych w latach 2005-2010. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowej pracy elementu autoryzowane serwisy naprawią lub wymienią zespół elektrycznych sterowników szyb.

Na obecnym etapie brak jeszcze szczegółowych danych dotyczących rynku polskiego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane