/  / Wpadka Lexusa

Wpadka Lexusa

UOKIK|
null
© Lexus
null

Generalny importer marki Lexus poinformował o możliwości wystąpienia wycieku paliwa w autach japońskiego producenta. Na rynku polskim chodzi łącznie o ponad tysiąc samochodów.

W modelach marki Lexus objętych akcją naprawczą przewody paliwowe znajdujące się w komorze silnikowej pokryto powłoką fosforanowo-niklową, zabezpieczającą przed korozją. Niektóre z przewodów mogły jednak zostać pokryte powłoką antykorozyjną w miejscu osadzenia uszczelki, gdzie mocowany jest czujnik ciśnienia paliwa. Może to prowadzić do wycieku paliwa, a w związku z pracą układu w wysokich temperaturach – do zwiększonego ryzyka powstania pożaru.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 1 067 samochodów marki Lexus (PATRZ TUTAJ). Chodzi o egzemplarze różnych modeli, które wyprodukowano w okresie od maja 2005 do lipca 2010 roku.

Właściciele samochodów będą sukcesywnie zapraszani do autoryzowanej stacji obsługi w celu dokonania oględzin oraz wymiany uszczelki i naprawy przewodu paliwowego, jeśli będzie to konieczne.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane