/  / World Car of the Year 2015 zdobywa...

World Car of the Year 2015 zdobywa...

null
© Mercedes-Benz
null

... Mercedes Klasy C. W finałowej rundzie głosowania limuzynie spod znaku gwiazdy nie dał rady ani nowy Ford Mustang, ani Volkswagen Passat B8.

Zwycięstwo Klasy C w konkursie World Car of the Year 2015 ogłoszono podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku. W pozostałych kategoriach plebiscytu triumfowały natomiast modele takie jak:

2015 World Luxury Car
Światowy Ekskluzywny Samochód Roku 2015
- Mercedes Klasy S Coupe

2015 World Performance Car
Światowy Sportowy Samochód Roku 2015
- Mercedes-AMG GT
 
2015 World Green Car
Światowy Zielony Samochód Roku 2015
- BMW i8

2015 World Car Design of the Year
Światowy Samochodowy Design Roku 2015
- Citroen C4 Cactus

"Gigantyczny triumf Mercedesa i nowej fali designerskiej, nowego podejścia do samochodów, do motoryzacji. W dodatku w pełni zasłużony - mówi Maciej Pertyński, który jako juror reprezentuje Polskę w konkursie World Car of the Year. "Zwycięstwo BMW i8 w klasie Green jest również sukcesem całkowicie uzasadnionym. To znakomity samochód zarówno ekologiczny, jak i sportowy, zapewniający typową dla marki radość z jazdy".

"Najwięcej kontrowersji niewątpliwie wzbudzi zwycięstwo Citroena w kategorii: światowy design roku. Ale tego można się spodziewać w przypadku każdego samochodu, każdego kandydata do takiego tytułu. Bądź co bądź, chodzi o to, co się komu podoba - dodaje Pertyński.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane