/  / World Car Awards 2015- znamy ćwierćfinalistów

World Car Awards 2015- znamy ćwierćfinalistów

Maciej Pertynski|
null
© Hyundai
nullnullnullnullnull

Na przełomie stycznia i lutego br. 75 jurorów z 5 kontynentów oddało głosy w głosowaniu wstępnym, by stworzyć tzw. krótkie listy w kategoriach „World Car of the Year” (głównej, Światowy Samochód Roku), „World Luxury Car” (Światowy Ekskluzywny Samochód Roku) oraz „World Performance Car” (Światowy Sportowy Samochód Roku).

Zarazem dwa panele najwyższej klasy specjalistów utworzyły krótkie listy w pozostałych dwóch kategoriach, „World Green Car” (Światowy Samochód Ekologiczny Roku) oraz „World Car Design” (Światowy Samochodowy Design Roku). W efekcie z początkowej listy przeszło 170 aut, zgłoszonych zarówno przez producentów, jak przez ekspertów i samych jurorów, powstało 5 poniższych list ćwierćfinałowych. W ciągu najbliższych trzech tygodni jurorzy WCA zagłosują na samochody na nich ujęte, wyłaniając półfinałowe trójki, których skład zostanie ogłoszony podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie 3 marca 2015. Po kolejnym głosowaniu poznamy zwycięzców, których WCA nagrodzi podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku NYAS, w czwartek 2 kwietnia 2015. Każde głosowanie odbywa się pod nadzorem międzynarodowej firmy audytorskiej KPMG.

A oto listy ćwierćfinałowe (alfabetycznie):

2015 World Car of the Year:
 
-BMW serii 2 Active Tourer                  
-Citroën C4 Cactus
-Ford Mustang
-Hyundai Genesis
-Jeep Renegade
-Mazda2
-Mercedes klasy C
-MINI 5D
-Nissan Qashqai
-Volkswagen Passat

2015 World Luxury Car:
 
-BMW i8
-BMW X6
-Cadillac ATS Coupe
-Cadillac Escalade/ESV
-Kia K900
-Lexus NX
-Lexus RC
-Lincoln MKC
-Mercedes klasy S Coupe
-Range Rover Autobiography Black LWB
 
2015 World Performance Car:
 
-Audi S1
-Audi S3
-Audi TT / TTS
-Bentley Continental GT Speed
-BMWM4 Coupe/M3 Sedan
-Corvette Z06
-Dodge Challenger SRT Hellcat
-Jaguar F-TYPE R Coupe
-Lexus RC-F
-Mercedes AMG GT
 
2015 World Green Car:

-BMW i8
-Hyundai x35/Tucson Fuel Cell
-Kia Soul EV
-Volvo XC90 T8 Twin Engine
-Volkswagen Golf GTE


2015 World Car Design of the Year
Przypominamy, że w tej kategorii startują samochody z listy kandydatów do tytułu głównego (World Car of the Year) oraz oddzielnie inne auta, pod warunkiem, że będą dostępne w liczbie co najmniej 10 sztuk na najważniejszych rynkach (w skali kontynentów) w okresie od 1. stycznia 2014 do 31 maja 2015. Mogą to być również samochody przedprodukcyjne.

A oto i krótka lista ćwierćfinalistów:
 
-BMW 2 Series Active Tourer
-Citroën C4 Cactus
-Mercedes klasy C
-Porsche Macan
-Volvo XC90

World Car Awards
 Konkurs o nagrodę Światowego Samochodu Roku (World Car Awards – WCA) to więcej niż tylko plebiscyt. Jury Konkursu składa się z 75 dziennikarzy znanych motoryzacyjnych z całego świata, współtworzących globalną społeczność ekspercką. Jurorzy są gwarancją integralności i wiarygodności Konkursu, ale również służą jako istotne źródło informacji dla branży motoryzacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem doskonalenia produktu i innowacyjności na skalę globalną.

 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane